Najlepsze męskie perfumy [Męski Produkt Roku 2017]

Zobacz, które męskie perfumy, zdaniem naszego wymagającego jury, znalazły się na podium najlepszych zapachów 2017 roku. 

Męskie perfumy
Zapach to Twoje drugie ID.

Facet w każdej sytuacji chce się czuć jak facet. W trakcie codziennej toalety też. Właśnie dlatego ponad 100 lat temu wymyślono barber shopy. Tam przychodziło się, by pogadać o ważnych męskich sprawach bez owijania w bawełnę: ponarzekać na przekręty, podyskutować o polityce, skomentować tyłek żony sąsiada.

A wszystko to podczas strzyżenia, trymowania i przykładania ciepłych kompresów na goloną twarz. Bo jasne wówczas było, że prawdziwy facet ma nie tylko silne pięści i zasady, ale też wypastowane buty i dobrze przystrzyżone włosy. Moda na barber shopy wraca, a wraz z nimi nowa definicja zadbanego faceta.

Większość nowości dla mężczyzn odwołuje się do motywu podróży. Nuty cytrusowo- ziołowe przywodzą wspomnienia krajobrazów rozgrzanych słońcem.

Troska o swój wizerunek przestaje być czymś, o czym nie mówi się głośno. Mężczyźni zaczynają mieć swoje pielęgnacyjne rytuały, zwracają uwagę na jakość i wygląd kosmetyków stojących na ich półce. Ku własnej satysfakcji i uciesze kobiet.

1. Najlepszy na dzień

Dior Homme Sport

To już trzecia edycja tego zapachu i tak samo jak dwie poprzednie energetyzuje świeżością. Pomarańcza i grejpfrut zostały wyostrzone nutami gałki muszkatołowej i pieprzu. Na końcu pojawia się nuta drzewna, dodająca kompozycji klasy. Kandydat na bestseller.

  • Cena: 319 zł

2. Najlepszy na weekend

Ermenegildo Zegna Acqua di Bergamotto

Zapach zbudowany na esencji włoskiej bergamotki, uprawianej tylko w Kalabrii we Włoszech. Wyczuwalny zapach rozmarynu i świeżych cytrusów przywodzi wspomnienia wakacji nad Morzem Środziemnym. Zapach ziołowy, ale świeży, ma w sobie sporo elegancji.

  • Cena: 299 zł

3. Najlepszy na wieczór

Prada Luna Rossa Carbon

To ma być zapach industrialny, dlatego naturalne nuty drzewno-kwiatowe połączono ze składnikami syntetycznymi mającymi imitować węgiel. Rzeczywiście, w kompozycji czuć zapach czegoś nadpalonego, co w połączeniu ze słodkim karmelem daje bardzo ciekawy efekt.

  • Cena: 258 zł

Jury plebiscytu Męski Produkt Roku 2017

1. Dr Joanna Suseł  - Doktor nauk medycznych, lekarz dermatolog, specjalistka medycyny estetycznej.

2. Danuta Nowicka - Doktor nauk medycznych, dermatolog, autorka podręczników kosmetologii dla studentów.

4. Krzysztof Kulesza - Stylista fryzur, organizator pokazów mody oraz autor licznych metamorfoz.

3. Aneta Szulska-Schoepp - Lekarz rodzinny, specjalistka medycyny estetycznej, autorka publikacji o pielęgnacji skóry.

5. Piotr Makowski - Redaktor naczelny Men's Health. 

Zobacz również:
REKLAMA