[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Must have: krótki płaszcz

Krótki, jednorzędowy płaszcz z wełny to najlepsze okrycie na wczesną wiosnę i późną jesień. Wystarczająco długi, by zakrywał marynarkę, i krótki, by nie przeszkadzał przy prowadzeniu samochodu. Wystarczająco elegancki do biura, na tyle nieformalny, by pasował do dżinsów.

dyplomatka fot. Wiesiek Jurewicz
Kupując płaszcz, przymierzaj go na marynarkę – łatwiej Ci będzie dobrać odpowiednią szerokość ramion. Najbardziej uniwersalna długość płaszcza to taka, która sięga połowy uda. Rękawy powinny być na tyle długie, by rękawiczki schowały się pod mankietem. Im bardziej podstawowy kolor wybierzesz (czerń, popiel, beż, granat), tym płaszcz będzie bardziej uniwersalny.

REKLAMA

Do biura z garniturem

(zestaw z lewej strony) Istnieją stylistyczne błędy, których się nie wybacza – do nich należy krótka sportowa kurtka, spod której wystają brzegi marynarki. Wyjątkiem jest pikowana kurtka Husky o prostym, kwadratowym kroju – wystarczająco długa, by ją zakrywać.

O ile Husky jest ikoną brytyjskiej popołudniowej elegancji, o tyle polskie zimy i przedwiośnie są dla niej zdecydowanie za chłodne. Najlepszym rozwiązaniem jest krótki wełniany płaszcz dopasowany do sylwetki, z uniwersalnym kołnierzem typu „notch lapel”.

Na randkę z kardiganem

(zestaw środkowy) Długość płaszcza przed kolano i kołnierz „notch lapel” (a nie „peak lapel”, jak przy klasycznej dyplomatce) nadają mu casualowy charakter. Oznacza to, że możesz obskoczyć w nim większość okazji (poza formalnym wyjściem wieczorem).

Świetnie dopasuje się do dżinsów i kardigana założonego na białą koszulę. Wywinięte dżinsy podkreślą Twój luz, a cienki bawełniany szalik wywiązny zamiast krawata – finezję i znajomość stylistycznych trendów. Udaną randkę masz jak w banku.

Na weekend ze swetrem

(zestaw z prawej strony) Taki płaszcz jest jak kameleon – dopasowuje się do większości rzeczy, jakie masz w swojej szafie, i nadaje nowego sznytu nawet znoszonej parze dżinsów i butom z wysokimi cholewkami. Jest ciepły i lekki, co zawdzięcza mieszance włókien wełny, angory i kaszmiru.

Na dodatek jego krój jest odpowiedni dla większości męskich sylwetek – dobrze wyglądają w nim zarówno wysocy, jak i niscy mężczyźni, szczupli i bardziej krępi. Gdy zobaczysz go na wyprzedażach, nie wahaj się go kupić.

MH 02/12

Produkty z kategorii: płaszcze znajdziesz w sekcji MH Zakupy: płaszcze męskie beżowe

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij