[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.7

Must have: casualowa marynarka w kratkę

Krata – jeden z najmodniejszych wzorów tej zimy. Tweed – weekendowy materiał brytyjskich arystokratów, który się bardzo zdemokratyzował. Kurza stopka – rodzaj kraty, który łatwo łączy się innymi wzorami. Absolutny hit sezonu zimowego - po prostu musisz ją mieć!

marynarka w kratę fot. Wiesiek Jurewicz
Każda kratka ma swój stopień formalności. Do najbardziej formalnych należą wzory o małym kontraście w różnych odcieniach szarości i niebieskiego. Z daleka wyglądają na gładki materiał. Potem są wzory z narzuconą większą kratą w kontrastowym kolorze, a na końcu wielokolorowe, nałożone na siebie wzory.

REKLAMA

Buntownik

(zestaw z lewej) Materiałem, który najbardziej pasuje do kratki, jest tweed – tkanina ciepła i nieformalna, bo tweedowe ubrania na początku chroniły przed chłodem szkocką arystokrację w trakcie polowań na lisy. Jednak tweed tak się zdemokratyzował, że łączy się dzisiaj nawet z poprzecieranymi dżinsami. To zestaw raczej dla młodszych mężczyzn i wolnych zawodów. Wyrzucona na wierzch koszula i wysokie, wiązane buty z elementami kraty i zdobnikami z zamków błyskawicznych nadają marynarce grunge'owego charakteru.

Dandys

(zestaw w środku) Połączenie kraciastej marynarki z podobną koszulą wymaga wyczucia. Tak zwane zasady łączenia wzorów mają nam podsuwać bezpieczne rozwiązania, ale tu najważniejsze jest dobre oko. Ważne, żeby krata i wzór marynarki pasowały do siebie kolorystycznie. Poza tym kratka w tzw. kurzą stopkę łączy się dosyć łatwo, bo mieści w sobie kratki różnej skali. Pomarańczowy sweter będzie tu doskonałym akcentem kolorystycznym. Do tego zestawu świetnie pasują granatowe, skórzane buty na grubej podeszwie.

Klasyk

(zestaw z prawej) Nigdy nie popełnisz błędu, jeżeli poszczególne elementy garderoby dobierzesz w kolorach, które zawiera kratka marynarki. W tym przypadku będzie to beż, brąz, ciemna zieleń i niebieski. Jasnobrązowe chinosy, niebieska koszula i wełniany pulower w serek w kolorze spodni to bardzo bezpieczne i klasyczne zestawienie, które zawsze będzie dobrze wyglądać z wzorzystą marynarką. Z takim strojem najlepiej komponują się zamszowe buty o czekoladowym odcieniu brązu. To zestaw dobry i do pracy, i do teatru.  

MH 12/2013

Produkty z kategorii: marynarki znajdziesz w sekcji MH Zakupy: marynarki męskie aksamitne

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij