Modne fryzury barberskie - Quiff i Pompadour

Dobre strzyżenie, dopasowane do kształtu twarzy, to już połowa sukcesu podczas porannej walki z ujarzmieniem włosów. Im lepiej wykonane, tym mniej czasu poświęcisz na stylizację fryzury.

barber shop shutterstock.com

Modny wygląd to nie tylko ubrania i dodatki. To także fryzura. Dobrze skrojona i wystylizowana to obowiązkowy punkt u zadbanego, współczesnego mężczyzny. Najpopularniejsze cięcia to quiff i pompadour, więc właśnie na nich się skupiliśmy. Z pomocą Piotra Staszewskiego, mistrza świata we fryzjerstwie (prowadzi BigBoy Barber Shop w Kluczborku i Opolu), podpowiadamy, co i jak nałożyć na włosy, by każdego dnia wyglądać tak, jakbyś przed chwilą wyszedł z barber shopu.

barber shopshutterstock.com

1. Fryzura Quiff (Od lewej)

Cięcie: Krótkie boki i tylko nieznacznie dłuższa góra, odchudzona fryzjerskimi nożyczkami – degażówkami. Bardzo ważne jest cięcie grzywki, bo to ona ma kluczowe znaczenie dla tej fryzury: ma być lekko uniesiona i wyglądać na nieco zmierzwioną. Quiff pasuje do każdego kształtu twarzy.

Stylizacja: Jest bardzo prosta i szybka. Bez przeszkód ogarniesz ją z rana, nawet zaspany. Pasta do włosów lub pomada to jedyny kosmetyk, którego potrzebujesz. Rozprowadź produkt na dłoniach i palcami nałóż go na suche włosy, tworząc efekt ruchu we włosach i pozornie niekontrolowanej formy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jaką marynarkę musisz mieć?

2. Fryzura pompadour (Od prawej)

Cięcie: Krótkie boki i znacznie dłuższe włosy na czubku głowy, szczególnie w strefi e grzywki, która jest wysoko uniesiona i wyraźnie zaczesana do tyłu. Istotną kwestią jest wygalanie włosów po bokach. Zbyt płaskie i za wysokie wygolenie, połączone z wysoko uniesioną grzywką, może mocno zaburzyć proporcje twarzy, szczególnie pociągłej. Pompadour pasuje do każdego kształtu twarzy, ale w tym przypadku musisz mieć gęste włosy.

Stylizacja: Tutaj nie obejdzie się bez nałożenia produktu do modelowania na mokre włosy, czyli prestylera. Możesz użyć specjalnego sprayu albo pianki do włosów. Wysusz je za pomocą płaskiej szczotki i suszarki, odbijając grzywkę od nasady. Następnie na górę i boki czupryny nałóż pomadę – najlepiej woskową albo wodną z mocnym chwytem.

TROCHĘ O MODZIE: Typ twarzy a zasady ubioru

Pielęgnacja

Włosów: Podstawowym czynnikiem, wpływającym na łatwość i swobodę stylizacji włosów, jest ich pielęgnacja. Dlatego zamiast podkradać szampon i odżywkę swojej dziewczynie, poproś fryzjera o dobór szamponu oraz odżywki tak, by był odpowiedni dla rodzaju Twoich włosów.

Skóry głowy: Koniecznie zadbaj też o skórę głowy, zwłaszcza o pracę gruczołów łojowych oraz wzmocnienie cebulek. Od czasu do czasu stosuj peelingi lub wcierki, a włosy będą mocne, grube i odporne na uszkodzenia. Polecamy: Vianek, normalizujący tonik-wcierka do skóry głowy

Zobacz również:
REKLAMA