Jak dbać o brodę i włosy?

Zdaniem kobiet brodaci faceci są sexy – o ile dbają o swój zarost. Podobnie z owłosieniem ciała – nie pozwól mu wymknąć się spod kontroli.  

broda fot. Getty Images
fot. Getty Images

Brody są i w 2016 będą modne – ale tylko te zadbane. Większość mężczyzn, oddających troskę o kształt swojego zarostu naturze, wygląda starzej i – co gorsza – niechlujnie, a to nie przysparza im popularności ani w pracy, ani w towarzystwie. Co do owłosienia ciała – depilacja to kwestia gustu, ale jeśli jesteś aktywnym facetem, lepiej trymuj włosy na klatce i pod pachami – wówczas o wiele łatwiej zadbasz o higienę.

REKLAMA

Z ankiet przeprowadzonych przez MH wynika, że większość kobiet lubi przystrzyżone włosy na klatce i brzuchu. Wyjątkiem są plecy – mężczyzna z włosami na plecach wygląda jak zaginione ogniwo ewolucji. Tu nie ma dyskusji: wizyta w salonie kosmetycznym lub inwestycja w laser to konieczność.

Nos i uszy

Nic nie postarza bardziej niż włosy wystające z uszu czy nosa. Jednak wyrywanie ich jest bolesne, zaś wycinanie nożyczkami niebezpieczne. Najlepiej kupić przystosowany specjalnie do tego celu trymer z cienką końcówką. Philips Nosetrimmer ma dodatkowo system osłonek, który umożliwia szybkie, łatwe i wygodne przycinanie włosów bez uczucia ciągnięcia. 

Brwi

Najlepiej, jeśli podczas strzyżenia włosów poprosisz fryzjera o skrócenie wystających włosków. Możesz też poradzić sobie sam – potrzebujesz tylko stalowych nożyczek oraz małego grzebyka. Pamiętaj, by przycinać tylko naprawdę wystające włoski! Wypróbuj Alpen – zestaw narzędzi do pielęgnacji dla mężczyzn. 

 

STRONA 1 z 2
REKLAMA