[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Moc zapachu: jak używać męskich perfum?

Skoro już wydałeś niezłą sumkę na perfumy, to nie pozostaje nam nic innego, jak pozazdrościć Ci zakupu i podpowiedzieć, jak wykorzystać ich potencjał w pełni. Dowiedz się, jak się perfumować i jaka jest trwałość konkretnych rodzajów zapachów.

Jak używać męskich perfum? fot. altafulla 2014/shutterstock.com
Gdzie się perfumować?

Podstawowa zasada perfumowania mówi, by nie przesadzić z zapachem i umieszczać go tam, gdzie będzie się długo uwalniał. Ciekawe, że to zazwyczaj te same miejsca, które są najbardziej wrażliwe na dotyk, czyli po prostu strefy erogenne.  

1. Kark

Perfumowanie tego miejsca nie jest konieczne, choć rzeczywiście bliskość tętnic powoduje, że jest to okolica ciepła, a to oznacza, że zapach będzie się utrzymywał dłużej.

REKLAMA

2. Szyja

Bardzo wrażliwe miejsce i długo utrzymujące zapach. Najdłużej go zachowasz, jeśli będziesz perfumował się za uszami. To miejsce jest mocno ukrwione i skryte, zatem zapach będzie uwalniał się wolniej niż z bardziej odsłoniętych miejsc.

3. Nadgarstki

Ty pytasz, który z nich, my odpowiadamy: oba! I to po dwa razy. Rękę podajesz na przywitanie i zostawiasz pierwsze wrażenie. Ręce to również najbardziej ruchliwa część ciała. Poperfumowana, roztacza wokół Ciebie aurę zapachu.

4. Klatka piersiowa

Możesz potraktować to jako wykończenie rytuału. Ale wystarczy, jeśli spryskasz się jednokrotnie. Z zapachem, co już zostało powiedziane, nie można przesadzić. 

Ile zapachu w zapachu?

Im więcej aromatu w butelce, tym butelka droższa. Ale i zapach trwalszy. 

Olejki eteryczne

Trwałość: 12 godzin
Potencjał: 5/5

Ponad 40% zapachu z czystych komponentów i niewielka ilość alkoholu. Zwykle są to składniki perfum. 

Woda perfumowana

Trwałość: 8 godzin
Potencjał: 4/5

Zawiera 8-15 % czystego, skondensowanego zapachu. To dobry wybór na długi dzień w pracy. Wystarczy spryskać się raz. 

Woda toaletowa

Trwałość: 4 godziny
Potencjał: 3/5

To właśnie butelki z takim napisem masz zazwyczaj w swojej łazience. Zawierają 4-8 % czystych, aromatycznych olejków. 

Woda kolońska

Trwałość: 3 godziny
Potencjał: 3/5

Zawiera od 2-5% czystego zapachu. Woda kolońska pachnie zazwyczaj cytrusami z dodatkiem aromatów leśnych. 

Woda po goleniu

Trwałość: 2 godziny
Potencjał: 2/5

To tylko 1-3% olejków zapachowych i zredukowana ilość alkoholu. To jedyny zapach, którego możesz bezpiecznie używać na twarz.  

MH 12/2013

Produkty z kategorii: kosmetyki i perfumy męskie znajdziesz w sekcji MH Zakupy: kosmetyki dla mężczyzn do brody

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij