Męski zegarek: jak wybrać?

Stara dobra zasada mówi, że są dwie rzeczy na których facet nie powinien oszczędzać - na butach i na zegarku. Sprawdź, dlaczego warto kupić dobry jakościowo zegarek, jak wybrać zegarek adekwatnie do okazji oraz czego unikać w procesie jego kupowania.

Męskie zegarki shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dlaczego warto kupić zegarek

Zegarek przestał być instrumentem do odmierzania czasu - godzinę możesz sprawdzić równie dobrze na ekranie swojego smartfona. Dzisiaj czasomierz pełni znacznie mniej praktyczne funkcje.

Po pierwsze, pokazuje sposób i styl życia faceta, po drugie zaś, co dla wielu mężczyzn jest istotne - podkreśla ich status społeczny. Dlatego powinno się go dobierać do indywidualnego stylu i okoliczności.

Jak nosić zegarek

Mężczyzna powinien mieć przynajmniej trzy zegarki, każdy w innym stylu i na inną okazję.

1. Elegancki zegarek

Klasyczny, mechaniczny z cienką kopertą na skórzanym pasku, na wyjątkowe spotkania biznesowe i ważne imprezy.

 

męski zegarek Studio64, shutterstock.com
fot. Studio64, shutterstock.com

2. Zegarek codzienny

Na skórzanym pasku lub bransolecie; w zależności od preferowanego stylu może to być np. model fashion, sportowy z chronografem czy jakaś designerska ekstrawagancja: zarówno do pracy, jak i na sobotni wypad do klubu.

 

Męskie zegarki shutterstock.com
fot. shutterstock.com

3. Zegarek sportowy

Najlepiej na kauczukowym lub silikonowym pasku, z dodatkowymi funkcjami wykorzystywanymi do uprawiania sportów, nadający się na wyjazdy wakacyjne, ale i na sportowe weekendy.

Czego musisz unikać

Zdecydowanie podróbek! Lepiej zainwestować w tańszy markowy zegarek, niż nosić podróbkę. Nawet najlepiej wyglądająca podróbka może nas zdemaskować i ośmieszyć w oczach innych.

Gdzie kupić zegarek

Tylko w autoryzowanych salonach z zegarkami. Jeśli w internecie, to tylko w sklepach mających swoje salony ze wskazanym stacjonarnym adresem. Unikajmy kupowania za atrakcyjną cenę na aukcjach internetowych, bo nie możemy mieć gwarancji, że zegarek będzie oryginalny.

MH 03/11

 

Zobacz również:
REKLAMA