Marynarka z wieszaka jak na miarę

Co robić, by Twoja marynarka z masowej produkcji wyglądała jak uszyta specjalnie dla Ciebie? Oto 6 prostych trików, dzięki którym kompletnie zmienisz jej charakter. Sprawdź, dlaczego kolorowe guziki, poszetka, łaty na łokciach i butonierka robią robotę.

marynarka na miarę Irina Braga, shutterstock.com
fot.Irina Braga, shutterstock.com
Możesz w ten sposób odmienić marynarkę kupioną w sieciówce, możesz też dać drugie życie swojej ulubionej, którą odwiesiłeś lata temu do szafy, pozwalając jej nabrać vintage'owej patyny. Po kilku poprawkach będziesz ją nosić jeszcze dobrych parę lat. Przekonasz się, że przerobienie gotowej marynarki może być szybsze i tańsze niż szycie jej od początku.

REKLAMA

Oto kilka rad Macieja Zielonki – eksperta z firmy Corpus Line, specjalizującej się w szyciu na miarę.

1. Spód kołnierza

Podszyty eleganckim materiałem, zamszem lub jeszcze lepiej satynowo błyszczącym jedwabiem nada marynarce wytworności i elegancji.

2. Kolorowa butonierka

Butonierka to dziurka na lewej klapie marynarki. To zdecydowanie przeróbka przyciągająca wzrok. Najlepiej jeżeli będzie w kolorze nawiązującym do podszewki i pozostałych detali marynarki. Jest to prosta, szybka i dosyć tania zmiana. 

3. Poszetka

Kolorowa wzorzysta chusteczka umieszczana w brustaszy (tej kieszonce z lewej strony na piersi). Wykonana z jedwabiu, lnu lub bawełny – nadaje marynarce eleganckiego i stylowego sznytu.

4. Zamszowe łaty

Na łokciach najlepiej wyglądają na zamszowej lub sztruksowej marynarce. Wybierz kolor lub fakturę kontrastującą z kolorem marynarki. Naszywaj, nie naklejaj!

5. Fabryczne guziki

Te wykonane z plastiku wymień na drewniane, metalowe lub skórzane. Przyszyj nicią kontrastującą z nimi kolorem.

6. Podszewka

Jeżeli jest zniszczona, koniecznie ją wymień. Najlepiej jeżeli nowy materiał będzie miał odważny, kontrastujący kolor lub rzucający się w oczy deseń. Wysoka jakość materiału podszewki nie powinna budzić najmniejszych wątpliwości. 

MH 12/2013

Zobacz również:
Podczas tego treningu będziesz ćwiczył w systemie 21-15-9, który pozwoliliśmy sobie zapożyczyć z crossfitowych WOD-ów. W pierwszym obwodzie wykonaj kolejno po 21 powtórzeń każdego ćwiczenia. W następnych obwodach zrób po 15 i 9. Ilość powtórzeń spada tylko dlatego, żebyś mógł utrzymać taką samą intensywność.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA