[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Marynarka z wieszaka jak na miarę

Co robić, by Twoja marynarka z masowej produkcji wyglądała jak uszyta specjalnie dla Ciebie? Oto 6 prostych trików, dzięki którym kompletnie zmienisz jej charakter. Sprawdź, dlaczego kolorowe guziki, poszetka, łaty na łokciach i butonierka robią robotę.

marynarka na miarę fot.Irina Braga, shutterstock.com
Możesz w ten sposób odmienić marynarkę kupioną w sieciówce, możesz też dać drugie życie swojej ulubionej, którą odwiesiłeś lata temu do szafy, pozwalając jej nabrać vintage'owej patyny. Po kilku poprawkach będziesz ją nosić jeszcze dobrych parę lat. Przekonasz się, że przerobienie gotowej marynarki może być szybsze i tańsze niż szycie jej od początku.

Oto kilka rad Macieja Zielonki – eksperta z firmy Corpus Line, specjalizującej się w szyciu na miarę.

REKLAMA

1. Spód kołnierza

Podszyty eleganckim materiałem, zamszem lub jeszcze lepiej satynowo błyszczącym jedwabiem nada marynarce wytworności i elegancji.

2. Kolorowa butonierka

Butonierka to dziurka na lewej klapie marynarki. To zdecydowanie przeróbka przyciągająca wzrok. Najlepiej jeżeli będzie w kolorze nawiązującym do podszewki i pozostałych detali marynarki. Jest to prosta, szybka i dosyć tania zmiana. 

3. Poszetka

Kolorowa wzorzysta chusteczka umieszczana w brustaszy (tej kieszonce z lewej strony na piersi). Wykonana z jedwabiu, lnu lub bawełny – nadaje marynarce eleganckiego i stylowego sznytu.

4. Zamszowe łaty

Na łokciach najlepiej wyglądają na zamszowej lub sztruksowej marynarce. Wybierz kolor lub fakturę kontrastującą z kolorem marynarki. Naszywaj, nie naklejaj!

5. Fabryczne guziki

Te wykonane z plastiku wymień na drewniane, metalowe lub skórzane. Przyszyj nicią kontrastującą z nimi kolorem.

6. Podszewka

Jeżeli jest zniszczona, koniecznie ją wymień. Najlepiej jeżeli nowy materiał będzie miał odważny, kontrastujący kolor lub rzucający się w oczy deseń. Wysoka jakość materiału podszewki nie powinna budzić najmniejszych wątpliwości. 

MH 12/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij