[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.8

Letnie perfumy: jak wybrać odpowiedni zapach?

Poczuj lato. Lekkie, cytrusowe zapachy orzeźwiają, dodają energii i pozwalają poczuć się naprawdę lekko. 

perfumy Shutterstock
Chcesz kupić lekkie perfumy na wakacyjny sezon, ale nie do końca wiesz, czego szukać? Wiedza o podstawowych składnikach rześkich perfum pomoże Ci wybrać te właściwe.

  • Na liście szukaj owoców lub innych pachnących cytrusowo składników pochodzenia roślinnego, przede wszystkim: bergamotki, limonki, pomarańczy, grejpfruta, neroli, yuzu, pomelo, cytryny, mandarynki, werbeny czy trawy cytrynowej. Na pewno nie będą Cię męczyć, nawet przy upalnej pogodzie.
  • Pamiętaj tylko, że alkohol zawarty w perfumach może wchodzić na słońcu w reakcje chemiczne, powodując podrażnienia skóry, uczulenia, a nawet trwałe przebarwienia. Dlatego absolutnie odpuść sobie perfumy na plaży czy podczas długiego spaceru.
  • W takich sytuacjach wybieraj wody zapachowe z obniżoną zawartością alkoholu lub zupełnie pozbawione tego składnika. Są dużo mniej trwałe, ale za to całkowicie bezpieczne. 
  • Męskie perfumy na bazie cytrusów komponuje się, dodając silne nuty ziołowe, drzewne lub pikantne wonie przypraw. 
  • Wszystkie nuty cytrusowe mają lekką budowę molekularną, dlatego szybko wietrzeją. Spryskuj się nimi 2-3 razy w ciągu dnia.

   

REKLAMA

REKLAMA

perfumy Producenci
Co to jest?

Trzy ważne składniki cytrusowych nut, których pewnie nie znasz. 

Bergamotka

Jest integralnym składnikiem klasycznej wody kolońskiej. Jej zapach jest zrównoważony – mniej gorzki niż grejpfruta i nie tak kwaśny, jak pomarańczy.

Neroli

Olejek eteryczny otrzymywany z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Świeży, wyrazisty, lekko ostry zapach ze słodkimi i kwiatowymi nutami.

Yuzu

Japoński owoc o gorzko-cierpkim aromacie uzupełnia inne cytrusowe olejki eteryczne, przedłużając ich krótkotrwały zapach.

MH 07/2015 

Produkty z kategorii: perfumy męskie znajdziesz w sekcji MH Zakupy: fm perfumy męskie luksusowe

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij