Letnie perfumy: jak wybrać odpowiedni zapach?

Poczuj lato. Lekkie, cytrusowe zapachy orzeźwiają, dodają energii i pozwalają poczuć się naprawdę lekko. 

perfumy Shutterstock
Shutterstock

Chcesz kupić lekkie perfumy na wakacyjny sezon, ale nie do końca wiesz, czego szukać? Wiedza o podstawowych składnikach rześkich perfum pomoże Ci wybrać te właściwe.

REKLAMA
  • Na liście szukaj owoców lub innych pachnących cytrusowo składników pochodzenia roślinnego, przede wszystkim: bergamotki, limonki, pomarańczy, grejpfruta, neroli, yuzu, pomelo, cytryny, mandarynki, werbeny czy trawy cytrynowej. Na pewno nie będą Cię męczyć, nawet przy upalnej pogodzie.
  • Pamiętaj tylko, że alkohol zawarty w perfumach może wchodzić na słońcu w reakcje chemiczne, powodując podrażnienia skóry, uczulenia, a nawet trwałe przebarwienia. Dlatego absolutnie odpuść sobie perfumy na plaży czy podczas długiego spaceru.
  • W takich sytuacjach wybieraj wody zapachowe z obniżoną zawartością alkoholu lub zupełnie pozbawione tego składnika. Są dużo mniej trwałe, ale za to całkowicie bezpieczne. 
  • Męskie perfumy na bazie cytrusów komponuje się, dodając silne nuty ziołowe, drzewne lub pikantne wonie przypraw. 
  • Wszystkie nuty cytrusowe mają lekką budowę molekularną, dlatego szybko wietrzeją. Spryskuj się nimi 2-3 razy w ciągu dnia.

   

REKLAMA

REKLAMA

perfumy Producenci
Producenci

Co to jest?

REKLAMA

Trzy ważne składniki cytrusowych nut, których pewnie nie znasz. 

Bergamotka

Jest integralnym składnikiem klasycznej wody kolońskiej. Jej zapach jest zrównoważony – mniej gorzki niż grejpfruta i nie tak kwaśny, jak pomarańczy.

Neroli

Olejek eteryczny otrzymywany z kwiatów gorzkiej pomarańczy. Świeży, wyrazisty, lekko ostry zapach ze słodkimi i kwiatowymi nutami.

Yuzu

Japoński owoc o gorzko-cierpkim aromacie uzupełnia inne cytrusowe olejki eteryczne, przedłużając ich krótkotrwały zapach.

MH 07/2015 

Zobacz również:
Filmowy Thor opublikował na Insta swój trening na spalanie. Masz wolne 20 minut? No to bierz się do roboty. 
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA