Letni garnitur: modne propozycje

Lekki, przewiewny, z podszewką lub bez, z koszulą lub polo, ze skórzanymi mokasynami lub sportowymi sneakersami, niebieski. Tak wygląda stylowy przebój lata. 

garnitury fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

garnitury fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Lżejszy kaliber

Letni garnitur jest uszyty zwykle z bardzo cienkiej wełny lub z bawełny. nie ma włókniny, dlatego nie usztywnia sylwetki, często nie ma nawet podszewki. Mężczyźni często noszący garnitury obawiają się marynarek bez podszewki, te gniotą się dużo łatwiej niż dodatkową warstwą materiału. Zupełnie niepotrzebnie, bo letni garnitur rządzi się swoimi prawami – jest ikoną swobodnej elegancji z naciskiem na swobodę. Na dodatek marynarki bez podszewki będą tego lata bardzo modne.

 

garnitury fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Lżejszy styl

Letni garnitur ma z definicji charakter casualowy, dlatego bardzo dobrze czuje się w zestawieniu z innymi casualowymi lub sportowymi rzeczami. Spróbuj go nosić ze sportową koszulą z kołnierzykiem zapinanym na guziki i kolorowymi mokasynami lub z koszulką polo i sneakersami. Kolorowe szaliki, kapelusze z małym rondem, duże torby noszone w ręku lub te mniejsze przewieszone przez ramię - każda z tych rzeczy w towarzystwie garnituru nabiera szlachetności. Oprócz czapki bejsbolówki - do garnituru noszą ją tylko amerykańscy futboliści.

 

garnitury fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

3. Lżejsze dodatki

Grube żakardy i mięsiste bawełny w smutnych kolorach schowaj na dno szuflady, a wyjmij kolorowe chusteczki i cienkie, wąskie krawaty. Dobry letni garnitur ma to do siebie, że uniesie formalność czarnych półbutów i teczki na biznesowym spotkaniu i natychmiast nabierze lekkości w zestawieniu z welurowymi mokasynami.

MH 05/2015

REKLAMA