Lepszy wygląd w 5 szybkich krokach

Nie ma sposobu na dodanie sobie kilku centymetrów, zgubienie kilku kilogramów i poprawienie proporcji w kilka minut. Ale możesz nauczyć się tworzyć optyczne iluzje, które upgrejdują Twój wygląd od zaraz.

lepszy wygląd facet Shutterstock.com
Shutterstock.com

Nie masz proporcji modela? Tak trochę oszukasz naturę.

Dodaj sobie wzrostu

Idea: od ramion do czubków palców u stóp musisz tworzyć jedną linię, wówczas będziesz się wydawał wyższy. Łatwym sposobem jest monochromatyczny strój – jeden kolor od stóp do głów. Przy takim rozwiązaniu istotna jest faktura materiałów. Jeżeli spodnie będą się różnić fakturą od koszuli, nie będziesz wyglądał nudno. Inny sposób na wydłużenie sylwetki – garnitur w cienki, pionowy prążek. A co z wkładkami do butów, które noszą Sarcozy i Cruise? Naszym zdaniem takie wkładki to już oszustwo, rodzaj protezy, która znieważa trochę poczucie męskości.

Sprawdź: 8 przykazań dobrze dopasowanego garnituru

Poszerz ramiona

Najprostszym rozwiązaniem jest marynarka z watowanymi ramionami. Poduszki natychmiast nadadzą Ci kształt litery V. Pod marynarkę załóż nie koszulę, a cienki sweter ciasno opinający sylwetkę w kontrastowym kolorze. Różnica kolorów również optycznie dodaje kilku centymetrów.

Zobacz: Trening V-mana, czyli 24 ćwiczenia na rozwój właściwych proporcji góry ciała

Wydłuż nogi

Proste spodnie zaprasowane w kant, bez zaszewek przy pasku, najlepiej wydłużają linię nóg. Unikaj kraty. Dobrze wyglądasz w wąskich, pionowych paskach. Skarpetki zawsze noś w kolorze spodni. Buty najlepiej też.

Ożyw ziemistą cerę

Tej zimy pamiętaj o synchronizacji kolorów. Barwy ziemi, brązy i oliwki dodatkowo odbierają kolor bladej skórze. Czerwienie, pomarańcze i róże dodadzą jej rumieńców.

Wzmocnij tyły

Nie ukrywaj chudego tyłka w za luźnych dżinsach. Wybierz takie, które mają naszywane kieszenie zapinane na klapki – optycznie powiększają pośladki.

Zobacz również:
REKLAMA