Lekcja stylu Men's Health: styl angielski

Chcesz w każdej sytuacji wyglądać szykownie? Pomyśl o stylu angielskim, o którym mówi się, że jest synonimem męskiej elegancji. W tweedowych marynarkach, kaszmirowych swetrach czy kraciastych koszulach szybko poczujesz się dobrze. 

styl angielski fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Praca

Jeżeli w Twojej firmie nie musisz respektować zasad dress code'u, włóż garnitur w kratę. Wywołasz nim sensację, dlatego wcześniej upewnij się, że znakomicie na Tobie leży.

Do tego dobierz jasną koszulę, materiałową kamizelkę zapinaną na guziki oraz muszkę (najlepiej w inny rodzaj kraty). Ciemnobrązowe oxfordy dodatkowo podkreślą, że znasz się na rzeczy.

Zestaw: garnitur Vistula 1899 zł, kamizelka Lavard 149,90 zł, koszula Strellson 299,99 zł, mucha Giacomo Conti 109 zł 

styl angielski fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Podróż

Nie masz zamiaru rezygnować z wygody? Włóż marynarkę z harris tweedu. Nie dość, że ta tkanina świetnie układa się na sylwetce, to bardzo trudno ją pognieść. Dopasuj do niej kontrastujące kolory koszuli w kratę. Spodnie mogą być z bawełny lub sztruksu, buty – koniecznie skórzane, brązowe.

Zestaw: marynarka Nils Sundström 699,95 zł, spodnie KappAhl 159,99 zł, koszula Giacomo Conti 149 zł, sweter KappAhl 129,99 zł, buty Gino Rossi 449,90 zł, torba Ochnik 1499,90 zł 

styl angielski fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Wyjście

Anglicy uwielbiają sztruksowe spodnie. Uważnie wybieraj jednak wełnianą marynarkę oraz chusteczkę w kieszonce: skupią na sobie uwagę. Powodzenie całego zestawu zależy od odpowiedniego zestawienia kolorów (jak na przykładzie powyżej). Kaszmirowy lub wełniany golf to element stylu smart casual.

Zestaw: marynarka Giacomo Conti 469 zł, poszetka Recman 59 zł, golf Finishley & Harding 229,95 zł, sztruksy Montego 149,90 zł, buty Gino Rossi 449,90 zł 

MH 11/2016

REKLAMA