Lekcja stylu MH: dopasuj dżinsy do Twojej sylwetki

Dobrze ubrany mężczyzna nie podąża ślepo za modą, lecz wyciąga z niej to, co dla niego najlepsze. Umiejętnie dobrana para dżinsów potrafi dodać centymetrów, powiększyć obwody mięśni i odjąć kilogramów. Sprawdź, jak dobrać dżinsy, by podkreśliły walory Twojej sylwetki.

Dopasuj dżinsy do Twojej sylwetki Wojtek Małkowicz
fot. Wojtek Małkowicz
Znajdź swój krój!

REKLAMA

Dobieraj go do sylwetki, jaką masz, a nie jaką chciałbyś mieć, a dżinsy staną się Twoją ulubioną parą spodni.

1. Twój typ: chude nogi

 

Tajemnica leży w grubości denimu. Powinieneś kupować spodnie o wąskich nogawkach, ale z materiału o grubszym, mięsistym splocie. Jasny kolor doda Ci paru centymetrów w obwodzie uda.

Twój krój: Skinny

2. Twój typ: mocne uda

Dla Ciebie najlepsze są fasony o prostych nogawkach z góry do dołu. Ich szerokość dobierz do obwodu ud – spodnie nie powinny się na nich opinać. Zrezygnuj z przetarć i ozdób – im prościej, tym lepiej

Twój krój: Straight

3. Twój typ: krótkie nogi

Wybieraj modele z wysoką talią i zwężającymi się do dołu nogawkami – taki krój optycznie wydłuży Twoje nogi. Unikaj fasonów typu cut boot – z rozszerzanym dołem. Kupuj wąskie i wywijaj je.

Twój krój: Slim Straight

4. Twój typ: nadwaga

Tu najważniejszy jest stan – zbyt wysoki spowoduje, że będziesz wyglądał jak amerykański turysta. Pas musisz mieć pod brzuchem, a nogawki proste – na tyle szerokie, by nie opinały się na udach.

Twój krój: Relaxed Straight


Choć dżinsy są absolutnym must have każdej męskiej garderoby, wiemy, że nie wszyscy są ich zwolennikami. Jeśli preferujesz dojrzalszy styl, idealnym rozwiązaniem będą sztruksy. Zobacz, jak i gdzie nosić sztruksowe spodnie.

 MH 09/2014

Zobacz również:
Nie ma sensu tracić czasu na ćwiczenia tylko na brzuch. Scyzoryk z wyciskaniem sprawi, że brzuch będzie jak brzytwa.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA