Lekcja stylu MH: dopasuj dżinsy do Twojej sylwetki

Dobrze ubrany mężczyzna nie podąża ślepo za modą, lecz wyciąga z niej to, co dla niego najlepsze. Umiejętnie dobrana para dżinsów potrafi dodać centymetrów, powiększyć obwody mięśni i odjąć kilogramów. Sprawdź, jak dobrać dżinsy, by podkreśliły walory Twojej sylwetki.

Dopasuj dżinsy do Twojej sylwetki Wojtek Małkowicz
fot. Wojtek Małkowicz

Znajdź swój krój!

Dobieraj go do sylwetki, jaką masz, a nie jaką chciałbyś mieć, a dżinsy staną się Twoją ulubioną parą spodni.

1. Twój typ: chude nogi

 

Tajemnica leży w grubości denimu. Powinieneś kupować spodnie o wąskich nogawkach, ale z materiału o grubszym, mięsistym splocie. Jasny kolor doda Ci paru centymetrów w obwodzie uda.

Twój krój: Skinny

2. Twój typ: mocne uda

Dla Ciebie najlepsze są fasony o prostych nogawkach z góry do dołu. Ich szerokość dobierz do obwodu ud – spodnie nie powinny się na nich opinać. Zrezygnuj z przetarć i ozdób – im prościej, tym lepiej

Twój krój: Straight

3. Twój typ: krótkie nogi

Wybieraj modele z wysoką talią i zwężającymi się do dołu nogawkami – taki krój optycznie wydłuży Twoje nogi. Unikaj fasonów typu cut boot – z rozszerzanym dołem. Kupuj wąskie i wywijaj je.

Twój krój: Slim Straight

4. Twój typ: nadwaga

Tu najważniejszy jest stan – zbyt wysoki spowoduje, że będziesz wyglądał jak amerykański turysta. Pas musisz mieć pod brzuchem, a nogawki proste – na tyle szerokie, by nie opinały się na udach.

Twój krój: Relaxed Straight


Choć dżinsy są absolutnym must have każdej męskiej garderoby, wiemy, że nie wszyscy są ich zwolennikami. Jeśli preferujesz dojrzalszy styl, idealnym rozwiązaniem będą sztruksy. Zobacz, jak i gdzie nosić sztruksowe spodnie.

 MH 09/2014

Zobacz również:
REKLAMA