Lekcja Stylu MH: wyeksponuj swoje atuty

Dobrze ubrany mężczyzna podąża dwa kroki za modą. Natomiast świetnie ubrany mężczyzna, sam wie, które ubrania podnoszą jego atrakcyjność. Sylwetkę w kształcie litery V możesz wyrzeźbić odpowiednim strojem. Wystarczą proste zmiany, by wyglądać jak po treningu. 

Lekcja Stylu MH: wyeksponuj swoje atuty AS Inc 2015/shutterstock.com
fot. AS Inc 2015/shutterstock.com

Kolory

Ciemne kolory zawsze wyszczuplają – grafitową lub granatową marynarkę bierz nawet z zamkniętymi oczami. Nie daj się natomiast nabrać na starą śpiewkę o modelowaniu sylwetki przez podłużne prążki – taki wzór może nawet optycznie poszerzać.

 

Dzianina

Sztuka iluzji nie polega na maskowaniu niedoskonałości sylwetki, tylko na podkreślaniu jej atutów.

Wypróbuj cienki sweter z owczej wełny. Najlepiej o kroju klasycznego kardiganu, z dekoltem w serek. Kup o rozmiar większy niż zwykle i noś go z białą koszulą oraz dopasowaną, wytaliowaną marynarką.

Marynarka

Wybieraj tylko te zapinane na jeden lub dwa guziki. Głębokie wycięcie spowoduje, że będziesz wydawał się szerszy w barkach, za to szczuplejszy w pasie. Jeżeli chcesz sprawiać wrażenie wyższego, niż jesteś, noś nieco krótsze marynarki – w tzw. stylu włoskim.

Pasek

Unikaj dużych, świecących klamer, które kierują wzrok na środek sylwetki, odciągając uwagę od klatki piersiowej i twarzy. Noś cienkie paski w ciemnych kolorach, czarne i ciemnobrązowe, ze srebrną klamrą zamiast złotej. 

Słowa znanego przeboju głoszą, iż nie należy wierzyć nigdy kobiecie. Moda jest jednak dziedziną, gdzie damskie uwagi są bardzo mile widziane i doceniane. Tym bardziej, jeśli wygłasza je tak piękna kobieta, jak Agnieszka Więdłocha. Poznaj jej 4 stylowe porady.

MH 03/2014

Zobacz również:
REKLAMA