Męskie perfumy: jak wybrać odpowiedni zapach?

Niby wyrosłeś już z przebierania się w strój Batmana, ale przyznaj – wciąż masz swoich bohaterów wśród fikcyjnych postaci i próbujesz choć trochę się do nich upodobnić. Wybierz swój ulubiony serialowy charakter i sprawdź, jaki zapach najbardziej do niego pasuje. 

Lekcja Stylu MH: wybierz perfumy dla siebie Sofia Andreevna 2015/Shutterstock
fot. Sofia Andreevna 2015/Shutterstock

Niby wyrosłeś już z przebierania się w strój Batmana, ale przyznaj – wciąż masz swoich bohaterów wśród fikcyjnych postaci i próbujesz choć trochę się do nich upodobnić. Wybierz swój ulubiony serialowy charakter i sprawdź, jaki zapach najbardziej do niego pasuje. Stosuj zamiast stroju Batmana.

Rust Cohle - Detektyw

Do inteligentnego faceta, który nie boi się ani seryjnych morderców, ani filozoficznych dysput, pasuje nieoczywista mieszanka zapachów: czysta, silna woń rododendronu, wyrafinowane akordy fiołka i ostre nuty gałki muszkatołowej. Intrygujący, tajemniczy zestaw.

Shiseido Zen for Men 50 ml – 230 zł

Rick Grimes - The Walking Dead

Ktoś, kogo ludzie wybraliby na przywódcę podczas apokalipsy zombie, musi kojarzyć się z bezpieczeństwem. Pikantno-drzewne akordy tworzą wrażenie męskiej siły i ciepła, zaś zapach cytrusów dodaje energii. Pachnie bohaterem.

Georgia Armani Eau D’Aromes 50 ml – 300 zł

Francis Underwood - House of Cards

Tak, ten człowiek może wszystko – wystarczy, że dobrze to zaplanuje. Bezwzględny, niebezpieczny, a przy tym niezmiennie elegancki. Domowy, ciepły zapach wanilii i migdału pomaga zdobyć zaufanie, a wetiwer i cedr kojarzą się ze szlachetnością. Politycznie poprawne.

Guerlain L’Homme Ideal 50 ml – 286 zł

Don Draper - Mad Men

Facet z epoki prawdziwych mężczyzn – zdecydowanych, silnych, pachnących papierosami i kawą. Męski klimat w stylu retro przywołają dymno-drzewne zapachy z nutą cedru, kawy i białej skóry. Uwodzicielska woń ma być subtelna, wyczuwalna dopiero z bliska.

Valentino Uomo 50 ml – 240 zł

John W. Thackery - The Knick

Chamski, inteligentny, uzależniony od dragów – nie, to nie doktor House. Chociaż John Thackery mógłby być jego oldskulową wersją. Pasuje do niego klasyczny, śmiały, ale nieco mroczny zapach czarnej skóry, ciemnych drzew, wetiweru i paczuli.

Trussardi Black Extreme 50 ml – 280 zł 

Chcesz zrobić piorunujące pierwsze wrażenie na randce? Nie ma nic skuteczniejszego, niż odpowiednio dobrane perfumy. Zatem, jeśli na randkę wybierasz się sam, a masz w planach powrót do domu we dwoje, koniecznie sprawdź, którymi zapachami ją uwiedziesz.

MH 12/2014

REKLAMA