[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Co ubrać na wieczór? Stylizacje dla faceta

Podobno prawdziwy dżentelmen wygląda jakby dobierał swój strój z rozmysłem, założył z wielką starannością, po czym całkowicie o nim zapomniał. Oto cała magia. Sprawdź, jak z klasą nosić smoking czy garnitur wieczorowy i poczuć się w nich jak we własnej skórze.

Lekcja Stylu MH: stroje wieczorowe fot. Mayer George 2015/shutterstock
Smoking

Dżentelmeni smokingi zakładali po to, by paląc cygara, dyskutować o interesach i losach świata. 

Dress code

REKLAMA
 

Jeżeli na zaproszeniu na wieczorne przyjęcie zobaczysz napis „black tie” lub „czarny krawat”, oznacza to konieczność założenia smokingu. Smoking w wersji oficjalnej nosimy wyłącznie z czarną muszką i lakierkami. W wersji klubowej – nawet z dżinsami. Bo smoking, co pewnie uraziłoby angielskich dżentelmenów, jest dzisiaj bardzo modny.

Pas

Możesz, ale nie musisz go zakładać, nawet na oficjalnych przyjęciach. Dodatkowo podkreśla uroczysty charakter stroju.

Spinki

Do smokingu zakładamy białą koszulę z łamanym kołnierzykiem, z krytym zapięciem i mankietami zapinanymi na ozdobne spinki.

Podkolanówki

Wbrew pozorom bardzo ważny element wieczorowej garderoby. Muszą być ciemne, gładkie i długie, tak by przy założeniu nogi na nogę nie odsłaniały łydki.

Zegarek

W wersji wieczorowej najlepiej sprawdza się elegancka, płaska koperta na skórzanym lub satynowym pasku.

Buty

Koniecznie czarne – lakierki lub typu Oxford z gładkiej, błyszczącej skóry. 

Garnitur wieczorowy

Plasuje się między dziennym garniturem a smokingiem. O jego charakterze decydują kolor i tkanina.

Dress code

„Obowiązują stroje wieczorowe” – jeżeli na zaproszeniu nie ma żadnej innej adnotacji, najpewniej chodzi o wieczorowy garnitur. Powinien być uszyty z czarnego, gładkiego, lśniącego materiału, bo taki najlepiej prezentuje się w sztucznym świetle.

Pasek

Jeśli w pasie spodni są szlufki, powinieneś założyć pasek z czarnej skóry przypominającej tę na butach, z prostą, elegancką sprzączką.

Zegarek

Wieczorowy zegarek powinien być klasyczny, elegancki, płaski. Wybierając się na oficjalne przyjęcie, swojego ukochanego, naładowanego czytnikami nurka zostaw w szufladzie.  

Półbuty

Do garnituru nie musisz zakładać lakierek, ale czarne, lśniące buty typu Oxford są nieodzowne. Uwaga: ważny stopień zużycia.

Skarpety  

Czarne, gładkie i na tyle długie, żeby przy założeniu nogi na nogę nie odsłaniały nagiej łydki.  

MH 01/2011

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij