Lekcja Stylu MH: muszka z klasą

W aktualnej atmosferze politycznej, mucha kojarzy się jednoznacznie. Ale zostawmy na chwilę politykę i skupmy się na męskiej elegancji, bo to właśnie jej symbolem jest mucha, szanowana przez dżentelmenów na całym świecie. Sprawdź, jak z klasą nosić tę ponadczasową ikonę stylu.

Mucha, elegancja Sofia Andreevna 2015/Shutterstock
fot. Sofia Andreevna 2015/Shutterstock
Dlaczego warto ją nosić

REKLAMA

Kiedyś muszka była zarezerwowana wyłącznie na wieczór, noszono ją do smokingu (czarną) i fraka (białą). Na szczęście moda rządzi się własnymi prawami i łamie reguły dress codu, bo na co dzień, w sytuacjach nieformalnych, jej rolą jest podkreślanie własnej indywidualności. Kobiety, które są wyczulone na znajomość trendów, z pewnością przyznają Ci za muszkę dodatkowe punkty.

 

Z czym ją nosić

Na wieczór do smokingowych marynarek i na co dzień – do dżinsów, bojówek, a nawet dresowych spodni z dżerseju. Trzeba je wtedy zestawić z marynarką i mokasynami noszonymi na bose stopy (latem) albo ze sztybletami lub ciężkimi butami na grubej podeszwie (zimą). Chociaż stara szkoła mówi, że muchy nie nosi się do garnituru, to jeżeli nie wybierasz się na przyjęcie dyplomatyczne, nie musisz przestrzegać tej reguły.

Czego lepiej unikać

Przede wszystkim dużych rozmiarów muszek, bo można uzyskać efekt klauna. Zasada jest taka, że muszka nie powinna być szersza niż rozstaw kołnierzyka. Jednak dzisiaj, przy różnych typach kołnierzyków, bardziej dokładną regułą jest szerokość szyi, poza którą muszka nie może wychodzić. Ja wolę jeszcze mniejsze, bo wyglądają bardziej nowocześnie. Drugą pułapką jest kolor. Muszka nie powinna być krzykliwa – czerń, ciemne szarości, zgaszone granaty i bordo to elegancki i modny wybór.

Jaką muszkę kupić i gdzie

Muszka na wieczór powinna być wykonana z jedwabiu lub atłasu. Ta „dzienna” może być również w wersji wełnianej lub dżinsowej.

Departament Stylu MH radzi:

Nie kupuj wieczorowej muszki z fabrycznym zawiązaniem. To tak jakbyś kupował krawat na gumce. Naucz się ją wiązać sam, to naprawdę nie jest takie trudne.  

MH 12/2010

Zobacz również:
Trenuj 4 dni w tygodniu, robiąc dzień przerwy między treningami. W wolne dni rób 20 minut bardzo lekkiego kardio (marsz, trucht, rower). Pracuj ze średnio ciężkim kettlem.  Ten trening da Ci wszystko, co ważne: moc, siłę, szybkość i sylwetkę.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA