[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Lekcja Stylu MH: muszka z klasą

W aktualnej atmosferze politycznej, mucha kojarzy się jednoznacznie. Ale zostawmy na chwilę politykę i skupmy się na męskiej elegancji, bo to właśnie jej symbolem jest mucha, szanowana przez dżentelmenów na całym świecie. Sprawdź, jak z klasą nosić tę ponadczasową ikonę stylu.

Mucha, elegancja fot. Sofia Andreevna 2015/Shutterstock
Dlaczego warto ją nosić

Kiedyś muszka była zarezerwowana wyłącznie na wieczór, noszono ją do smokingu (czarną) i fraka (białą). Na szczęście moda rządzi się własnymi prawami i łamie reguły dress codu, bo na co dzień, w sytuacjach nieformalnych, jej rolą jest podkreślanie własnej indywidualności. Kobiety, które są wyczulone na znajomość trendów, z pewnością przyznają Ci za muszkę dodatkowe punkty.

REKLAMA
 

Z czym ją nosić

Na wieczór do smokingowych marynarek i na co dzień – do dżinsów, bojówek, a nawet dresowych spodni z dżerseju. Trzeba je wtedy zestawić z marynarką i mokasynami noszonymi na bose stopy (latem) albo ze sztybletami lub ciężkimi butami na grubej podeszwie (zimą). Chociaż stara szkoła mówi, że muchy nie nosi się do garnituru, to jeżeli nie wybierasz się na przyjęcie dyplomatyczne, nie musisz przestrzegać tej reguły.

Czego lepiej unikać

Przede wszystkim dużych rozmiarów muszek, bo można uzyskać efekt klauna. Zasada jest taka, że muszka nie powinna być szersza niż rozstaw kołnierzyka. Jednak dzisiaj, przy różnych typach kołnierzyków, bardziej dokładną regułą jest szerokość szyi, poza którą muszka nie może wychodzić. Ja wolę jeszcze mniejsze, bo wyglądają bardziej nowocześnie. Drugą pułapką jest kolor. Muszka nie powinna być krzykliwa – czerń, ciemne szarości, zgaszone granaty i bordo to elegancki i modny wybór.

Jaką muszkę kupić i gdzie

Muszka na wieczór powinna być wykonana z jedwabiu lub atłasu. Ta „dzienna” może być również w wersji wełnianej lub dżinsowej.

Departament Stylu MH radzi:

Nie kupuj wieczorowej muszki z fabrycznym zawiązaniem. To tak jakbyś kupował krawat na gumce. Naucz się ją wiązać sam, to naprawdę nie jest takie trudne.  

MH 12/2010

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij