[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Lekcja Stylu MH: garnitur dopasowany do Twojej sylwetki

Kupiony garnitur rzadko nadaje się od razu do noszenia. Jednak kilka poprawek doświadczonego krawca sprawi, że będzie wyglądał jak szyty specjalnie dla Ciebie. Przypominamy reguły dopasowania ubrania.

Lekcja Stylu MH: garnitur dopasowany do Twojej sylwetki fot. zhu difeng 2015/shutterstock
1. Plecy

Prawidłowo dopasowana marynarka powinna gładko opływać plecy, nie załamując się i nie marszcząc. Pionowe fałdy oznaczają często, że marynarka jest za szeroka, poziome – że za wąska.

REKLAMA

2. Kołnierz

Na szyi „zawieszony” jest cały garnitur – zwłaszcza w tym miejscu powinien leżeć idealnie. Kołnierz nie może odstawać od kołnierzyka koszuli, nie może go również całkowicie zakrywać.

3. Ramiona

Jeśli garnitur jest za wąski w ramionach, marszczy się w poprzek. Z kolei za szerokie ramiona (często widoczne na naszych ulicach) załamują się pod poduszkami, co wygląda fatalnie.

4. Klapy

Prawidłowo wyprofilowane klapy nigdy nie odstają od sylwetki. Ich szerokość jest częściowo podyktowana modą, ale przede wszystkim powinna być dopasowana do proporcji całej sylwetki.

5. Długość rękawa

Marynarkę mierz zawsze na koszulę – wówczas łatwo dopasujesz długość rękawa. Mankiet koszuli powinien z niej wystawać na około 1 cm. Najczęściej jedną rękę mamy krótszą – możemy to zamaskować długością rękawa marynarki.

7. Talia

Marynarka musi być odpowiednio wytaliowana. Brak talii czyni męską sylwetkę kwadratową. Talia nadaje jej właściwe proporcje, może również skorygować za krótkie nogi czy za ciężki dół.

8. Długość spodni

To nieprawda, że tył nogawki zawsze powinien opierać się na obcasie buta. Ponieważ powszechnie stosujemy tę zasadę, zwykle nosimy za długie spodnie. Z przodu tworzy się wówczas nieelegancka fałda, naruszająca linię kantu. Tył spodni, zwłaszcza tych wąskich, powinien opierać się na cholewce buta, by nie załamywać nogawki z przodu. 

Skoro Twój garnitur leży na Tobie idealnie i czujesz się w nim jak młody bóg, najwyższa pora to wykorzystać. Z pewnością przyciągniesz powłóczyste spojrzenia pięknych pań. Zatem, do dzieła. Oto kompleksowa wiedza o uwodzeniu kobiet, dzięki której w niejeden wieczór, to nie Ty będziesz ściągał z siebie garnitur. 

MH 12/2012

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij