Lekcja Stylu MH: garnitur dopasowany do Twojej sylwetki

Kupiony garnitur rzadko nadaje się od razu do noszenia. Jednak kilka poprawek doświadczonego krawca sprawi, że będzie wyglądał jak szyty specjalnie dla Ciebie. Przypominamy reguły dopasowania ubrania.

Lekcja Stylu MH: garnitur dopasowany do Twojej sylwetki zhu difeng 2015/shutterstock
fot. zhu difeng 2015/shutterstock

1. Plecy

Prawidłowo dopasowana marynarka powinna gładko opływać plecy, nie załamując się i nie marszcząc. Pionowe fałdy oznaczają często, że marynarka jest za szeroka, poziome – że za wąska.

2. Kołnierz

Na szyi „zawieszony” jest cały garnitur – zwłaszcza w tym miejscu powinien leżeć idealnie. Kołnierz nie może odstawać od kołnierzyka koszuli, nie może go również całkowicie zakrywać.

3. Ramiona

Jeśli garnitur jest za wąski w ramionach, marszczy się w poprzek. Z kolei za szerokie ramiona (często widoczne na naszych ulicach) załamują się pod poduszkami, co wygląda fatalnie.

4. Klapy

Prawidłowo wyprofilowane klapy nigdy nie odstają od sylwetki. Ich szerokość jest częściowo podyktowana modą, ale przede wszystkim powinna być dopasowana do proporcji całej sylwetki.

5. Długość rękawa

Marynarkę mierz zawsze na koszulę – wówczas łatwo dopasujesz długość rękawa. Mankiet koszuli powinien z niej wystawać na około 1 cm. Najczęściej jedną rękę mamy krótszą – możemy to zamaskować długością rękawa marynarki.

7. Talia

Marynarka musi być odpowiednio wytaliowana. Brak talii czyni męską sylwetkę kwadratową. Talia nadaje jej właściwe proporcje, może również skorygować za krótkie nogi czy za ciężki dół.

8. Długość spodni

To nieprawda, że tył nogawki zawsze powinien opierać się na obcasie buta. Ponieważ powszechnie stosujemy tę zasadę, zwykle nosimy za długie spodnie. Z przodu tworzy się wówczas nieelegancka fałda, naruszająca linię kantu. Tył spodni, zwłaszcza tych wąskich, powinien opierać się na cholewce buta, by nie załamywać nogawki z przodu. 

Skoro Twój garnitur leży na Tobie idealnie i czujesz się w nim jak młody bóg, najwyższa pora to wykorzystać. Z pewnością przyciągniesz powłóczyste spojrzenia pięknych pań. Zatem, do dzieła. Oto kompleksowa wiedza o uwodzeniu kobiet, dzięki której w niejeden wieczór, to nie Ty będziesz ściągał z siebie garnitur. 

MH 12/2012

Zobacz również:
REKLAMA