[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Kurtka pilotka: powrót w wielkim stylu

Pilotka to kurtka, która powróciła na salony z wielkim hukiem po tym, jak Ryan Gosling nosił ją w filmie „Drive”. Granatowa, z impregnowanej bawełny, a co za tym idzie wiatro- i wodoodporna pilotka świetnie wpisuje się w konwencję stylów casual oraz preppy.

Kurtka pilotka - stylizacje fot. Wiesław Jurewicz
Ja dbać o pilotkę?

Żeby kurtka rzeczywiście służyła Ci przez wiele sezonów, musisz odpowiednio ją czyścić. Impregnowane bawełny nie lubią pralni chemicznych. Najlepiej raz na sezon taką kurtkę przetrzeć gąbką zamoczoną w roztworze delikatnego mydła,wysuszyć i ponownie zaimpregnować woskiem w spraju. Do czyszczenia woskowanych kurtek są również specjalne mydła, np. firmy Nikwax.

REKLAMA

Pilotka do dżinsów

(zestaw z lewej) To jedna z najbardziej uniwersalnych rzeczy w męskiej szafie. Jest lekka i doskonale sprawdza się jako rzecz noszona warstwowo. Granatowy kolor pasuje do wszystkiego. Ma ściągacze przy rękawach i w pasie, dlatego świetnie chroni przed wiatrem. A jeżeli dodatkowo jest wykonana z nawoskowanej bawełny, jak ten model Strellsona, to jednocześnie oddycha i nie przepuszcza wilgoci do wewnątrz. Trochę kosztuje, ale kupujesz rzecz, która będzie Ci służyć przez lata.

Pilotka do bermudów

(zestaw środkowy) Jej sportowy styl pasuje do większości casualowych rzeczy, w tym do krótszych spodni. Jedno, na co musisz zwrócić uwagę, to buty – granatowe tenisówki albo zamszowe mokasyny (bardzo modne tego lata) to będzie najlepsze zestawienie. Jeżeli czujesz się niekomfortowo bez skarpet, załóż tzw. stopki, w każdym razie nic nie może zakrywać Ci kostek. Do takiej kurtki pasują wszystkie czapki z daszkiem; kapelusze, nawet te z małym rondem, to zbyt ryzykowne połączenie.

Pilotka do chinosów

(zestaw z prawej) W połączeniu z beżowymi chino pilotka upgrejduje się do stylu preppy, charakterystycznego dla studentów renomowanych amerykańskich uczelni. Tam nie wolno było nosić „robociarskich” dżinsów, dlatego bawełniane spodnie bez kantów i wiatrówka z logo uniwersytetu stanowiły swobodny, weekendowy strój. A jak wiadomo, studenci weekendy wykorzystywali na uprawianie sportów, więc taki zestaw zyskał status ikony sportowej elegancji.

MH 06/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij