Kosmetyki superbohatera: bądź nie do zdarcia

Iron Man kochał nowinki techniczne i zbudował superbroń. Ty również wykorzystaj naukę do stworzenia niezniszczalnej powłoki. Rzuć okiem na półkę w łazience tego superbohatera i ściągnij z niej patenty na zmarszczki, łysienie lub szorstką skórę.

superbohater, Iron Man rys. Tomasz Bereźnicki
rys. Tomasz Bereźnicki

1. Wzmocnij pancerz ceramidami

Pierwsze zmarszczki? Twój naskórek można porównać do cegiełek połączonych zaprawą złożoną z ceramidów, cholesterolu i kwasów tłuszczowych. To właśnie ceramidy tworzą szczelną barierę ochronną skóry.

Twoja broń: Krem z ceramidami wzmocni i nawilży skórę twarzy.

2. Wygładź zbroję hydrolipidami

Po zimie masz szorstką skórę, ale nie znosisz używać balsamów po kąpieli. Rozwiązaniem dla Ciebie będzie specjalna oliwka pod prysznic, która myje i nawilża, ale nie zostawia tłustej warstwy na skórze.

Twoja broń: Oliwka myjąca wygładzi Twoją skórę.

3. Usuń korozję mocznikiem

Twoim problemem są pękające pięty. Na dodatek łatwo łapiesz grzybicę stóp. Potrzebujesz żelu z mocznikiem, który złuszcza, nawilża i goi. Na dodatek skutecznie zapobiega przykremu zapachowi stóp.

Twoja broń: Krem nawilżający do stóp. Stosuj dwa razy dziennie.

4. Hełm z aminexilu

Zauważyłeś ostatnio, że masz wyższe czoło? Nie Ty jeden – aż 60% facetów przed 35. rokiem życia ma problem z wypadaniem włosów. I nic nie da golenie głowy na łyso – wbrew obiegowym opiniom to ich nie wzmacnia. Potrzebujesz środka z aminexilem, który przeciwdziała włóknieniu kolagenu, dzięki czemu cebulki są mocniej przytwierdzone do skóry głowy.

Twoja broń: Szampon aktywnie zagęszczający.   

5. Więcej energii z witaminy C

Masz szarą skórę i rano budzisz się z opuchniętymi oczami? Potrzebujesz dużej dawki witaminy C. To silny antyutleniacz, który wymiata z krwi i płynu otaczającego komórki wolne rodniki odpowiedzialne za zmęczenie, starzenie się i zmiany nowotworowe. Łykaj codziennie 1000 mg witaminy C i dodatkowo wspomóż skórę energetyzującym żelem.

MH 06/2010

Zobacz również:
REKLAMA