REKLAMA

Kosmetyki superbohatera: bądź nie do zdarcia

Iron Man kochał nowinki techniczne i zbudował superbroń. Ty również wykorzystaj naukę do stworzenia niezniszczalnej powłoki. Rzuć okiem na półkę w łazience tego superbohatera i ściągnij z niej patenty na zmarszczki, łysienie lub szorstką skórę.

superbohater, Iron Man rys. Tomasz Bereźnicki
1. Wzmocnij pancerz ceramidami

Pierwsze zmarszczki? Twój naskórek można porównać do cegiełek połączonych zaprawą złożoną z ceramidów, cholesterolu i kwasów tłuszczowych. To właśnie ceramidy tworzą szczelną barierę ochronną skóry.

REKLAMA

Twoja broń: Krem z ceramidami wzmocni i nawilży skórę twarzy.

2. Wygładź zbroję hydrolipidami

Po zimie masz szorstką skórę, ale nie znosisz używać balsamów po kąpieli. Rozwiązaniem dla Ciebie będzie specjalna oliwka pod prysznic, która myje i nawilża, ale nie zostawia tłustej warstwy na skórze.

Twoja broń: Oliwka myjąca wygładzi Twoją skórę.

3. Usuń korozję mocznikiem

Twoim problemem są pękające pięty. Na dodatek łatwo łapiesz grzybicę stóp. Potrzebujesz żelu z mocznikiem, który złuszcza, nawilża i goi. Na dodatek skutecznie zapobiega przykremu zapachowi stóp.

Twoja broń: Krem nawilżający do stóp. Stosuj dwa razy dziennie.

4. Hełm z aminexilu

Zauważyłeś ostatnio, że masz wyższe czoło? Nie Ty jeden – aż 60% facetów przed 35. rokiem życia ma problem z wypadaniem włosów. I nic nie da golenie głowy na łyso – wbrew obiegowym opiniom to ich nie wzmacnia. Potrzebujesz środka z aminexilem, który przeciwdziała włóknieniu kolagenu, dzięki czemu cebulki są mocniej przytwierdzone do skóry głowy.

Twoja broń: Szampon aktywnie zagęszczający.   

5. Więcej energii z witaminy C

Masz szarą skórę i rano budzisz się z opuchniętymi oczami? Potrzebujesz dużej dawki witaminy C. To silny antyutleniacz, który wymiata z krwi i płynu otaczającego komórki wolne rodniki odpowiedzialne za zmęczenie, starzenie się i zmiany nowotworowe. Łykaj codziennie 1000 mg witaminy C i dodatkowo wspomóż skórę energetyzującym żelem.

MH 06/2010

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA