[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Klub dżentelmena MH: dekalog prawdziwego mężczyzny

Oto kodeks złożony z 10 zasad, które pozwalają odróżnić mężczyzn od chłopców. Nie chodzi jednak o to, by je tylko znać, ale żeby ich przestrzegać - tylko w ten sposób zdobędziesz dożywotnie członkostwo elitarnego klubu dżentelmenów MH.

Klub dżentelmena fot. shutterstock.com
1. Bądź twardy

Członek klubu MH nie jęczy i nie narzeka - ani na szefa, ani na kobietę, ani na los przeklęty, małe zarobki i wieczne niedocenienie. Mężczyzna docenia się sam, a sprawdza się w boju. Jeżeli zabiera się za coś, robi to dobrze. Nie odpuszcza sobie i nie idzie na łatwiznę - trudności są dobrą szkołą charakteru.

2. Bądź lojalny

Nie plotkuje i nie oczernia ludzi, z którymi się przyjaźni. Ocenia trzeźwo ich wady, a sam wie najlepiej, jakie mają zalety i w ich obronie nie waha się występować. Jest dobrym kumplem.

3. Bądź słowny

Dotrzymuje obietnic i terminów. Przyrzeczenie dziecku wizyty w zoo jest dla niego tak samo zobowiązujące, jak przyrzeczenie oddania projektu szefowi. Nie spóźnia się na spotkania - powiedzenie, że punktualność jest cechą królów, każdy członek klubu MH zna na pamięć.

4. Bądź dyskretny

Członek klubu MH nie zwierza się publicznie ze swoich intymnych spraw - nie debatuje o kochankach, małżeńskich kłopotach, dochodach i poziomie cholesterolu. W epoce tabloidów i pokusy 15-minutowej popularności wie, że nie wszystko jest na sprzedaż.

REKLAMA

REKLAMA

Klub dżentelmena fot. shutterstock.com
5. Bądź wdzięczny

W świecie, gdzie każdemu się wydaje, że ma niezbywalne prawo do wszystkiego, pokora jest w cenie. Członek klubu sam nie oczekuje dowodów wdzięczności, ale umie ją okazywać innym nawet za małe przysługi. Mówi "dziękuję" i "doceniam" tak często, jak to możliwe.

6. Bądź zadbany

Członkowie klubu powinni prezentować się nienagannie przez cały czas. Ich zasady pielęgnacji nie przekraczają jednak granic zdrowego rozsądku. Maseczki z ogórka i ekstraktu z zielonej herbaty są wbrew zasadom klubu.

7. Bądź szarmancki

Klubowicz MH pomaga kobiecie włożyć i zdjąć płaszcz, nie siada pierwszy w jej towarzystwie, otwiera przed nią drzwi i rozkłada nad nią parasol w czasie deszczu. Drobne gesty są warte majątek pod warunkiem, że są wykonywane naturalnie i bez pretensji.

REKLAMA

Klub dżentelmena fot. shutterstock.com
8. Bądź sobą

Członek klubu MH nie stroi się w cudze piórka i nie udaje, że jest kimś innym. Ma swój własny świat i włada nim niepodzielnie. Jego kolekcjonowanie komiksów jest tak samo wartościowe, jak kolekcjonowanie amerykańskiej sztuki współczesnej. Zrównuje je pasja, serce, jakie w nią wkłada, oraz radość, jaką mu sprawia. Członek klubu MH nie musi być trendy i nie zmienia swoich gustów na zawołanie. Umiejętność spojrzenia na siebie z dystansem i humorem przerabia się w klubie na pierwszych spotkaniach.

9. Bądź elegancki

Członek klubu, owszem, lubi modne rzeczy, ale przede wszystkim potrafi się ubrać stosownie do okoliczności – nie wkłada czarnego garnituru do śniadania, nie przychodzi na bankiet w swetrze, a dresu używa wyłącznie podczas joggingu. 

10. Bądź troskliwy

Legitymacja klubu MH dowodzi, że jej posiadacz potrafi troszczyć się o zdrowie swoich bliskich i własne. Rozumie, że dbałość o formę, o sprawność, o odpowiednią dietę jest środkiem, a nie celem, i że dobra kondycja jest wysoko oprocentowaną lokatą, która będzie przynosić zyski przez całe lata.

MH

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij