Jakie się ubierać, gdy masz 30 lat?

W wieku 30 lat nie musisz być trendy. Minął już czas eksperymentów – czas na zdefiniowanie własnego stylu. Już znasz swoje mocne i słabe strony, dlatego spojrzenie w stronę klasyki wydaje się najlepszym kierunkiem podróży. Teraz kupujesz rzeczy, nie modę.

Adam główne Krzysztof Opaliński
fot. Krzysztof Opaliński

Krok za modą

Wchodzisz w najbardziej dynamiczną dekadę życia, więc postaw na klasykę. Klasyka jest ponadczasowa i nie ulega kaprysom projektantów, ma Ci służyć przez wiele sezonów, zatem jakość tkaniny i wykonania powinny stać się dla Ciebie kryterium wyboru.

Czas skończyć z dżinsami z obniżonym krokiem, nawet jeżeli ciągle lubisz jeździć na desce – styl skejtów nie jest już dla Ciebie. Natomiast dobrze skrojony garnitur z wąskimi spodniami i taliowaną marynarką pozwolą Ci wynegocjować niejeden kontrakt.

Jeśli nie pracujesz w miejscu, gdzie na co dzień obowiązuje garnitur, to klasyczne dżinsy z wełnianą marynarką będą lepszym wyborem niż kolorowy sweter. Bycie o krok za modą jest lepsze niż wyrażanie siebie za pomocą mody.

Teraz dodatki

Buty, pasek, torba, okulary, zegarek – to Twój identyfikator. One wskazują na dbałość o detale. Okulary są elementem Twojej twarzy – powinieneś je dobrać ze szczególną uwagą.

Nie wiesz, w których czujesz się dobrze? Prosty trik: zrób sobie zdjęcie w paru oprawkach – który facet na zdjęciu odpowiada najbardziej Twojemu wizerunkowi samego siebie? To ważna lekcja, bo tak widzą Cię inni.

Zegarek już dawno przestał być narzędziem do odmierzania czasu, dzisiaj służy do tego ekran telefonu komórkowego. Zegarek wskazuje na moment życia, w którym jesteś, i na to, jak sam siebie postrzegasz.

Masywny nurek? Masz zacięcie do sportu i rywalizacji. Płaski czasomierz na skórzanym pasku świadczy o umiłowaniu klasyki i poszukiwaniu balansu w życiu.

Oczywiście z biegiem czasu będziesz miał kolekcję zegarków na różne okazje – sportowy na weekend, klasyczny do biura i elegancki na wieczór. Tak jak kobiety mają biżuterię na różne okazje.

Jak to nosić?

Zapytaliśmy kilka bizneswoman, na co zwracają uwagę w wyglądzie mężczyzny. Odpowiedzi zaskoczyły nas samych. Najpierw plecy i ramiona – jeżeli ubranie dobrze podkreśla górę sylwetki, nie jest zbyt luźne, oznacza to, że mężczyzna jest pewny siebie.

Potem buty. To one decydują o końcowym efekcie. Żadnych sztucznych skór i gumowych podeszew, kwadratowych nosków albo zbyt wydłużonych, uniesionych szpiców. Klasyczne skórzane półbuty do garnituru albo welury do dżinsu są najlepsze. W końcu podnoszą wzrok i patrzą na zegarek.

Jak kupować ubrania?

Kobiety kupują, bo chcą. Mężczyźni, bo muszą. Jeśli nie lubisz kupowania ubrań, zabierz ze sobą kogoś, komu ufasz. Internet jest narzędziem stworzonym dla Ciebie.

Większość dobrych firm ma swoje strony z kompletnymi sylwetkami. Szukasz inspiracji? Wejdź na www.mrporter.com.

Gdzie kupować ubrania?

Adam (34 lata) ma zamiar zajrzeć do:

1. Zara

Szukaj tutaj rzeczy w stylu smart casual, czyli klasycznych, ale ze sportowym zacięciem. Mają na przykład wąskie wełniane spodnie, idealne do jesiennych kardiganów. Jeżeli do tej pory nie nosiłeś garniturów, zacznij od obejrzenia ich kolekcji – mają naprawdę niewiele wspólnego z gajerem smutnego księgowego.

2. Massimo Dutti

Ich swetry z domieszką kaszmiru są tak miękkie i ciepłe, że chciałoby się przechodzić w nich całą zimę. Bardzo dobrze odszyte koszule – niektóre wyglądają jak szyte na miarę. Znajdziesz tu też dzianinowe krawaty, które (jak zdradziły mi dziewczyny z redakcji) są hitem.

3. Esprit

Tu warto zajrzeć m.in. po kurtki i dżinsowe koszule (do których pasuje dzianinowy krawat). Mają też dobrej jakości bawełnę, która nie zbiega się po kilku praniach.

MH 10/11

Zobacz również:
REKLAMA