[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Jak wybrać smoking? 3 rady od Krzysztofa Łoszewskiego

To typowy strój wieczorowy, który doskonale sprawdzi się podczas formalnych okazji po godzinie 18. Nie ma jednego fasonu. Może być jednorzędowy lub dwurzędowy, ale stanowi niepodważalny kanon męskiej elegancji.

smoking fot. Kamil Majdański
Krzysztof Łoszewski

W latach 1986-2000 projektant w belgijskiej firmie Olivier Strelli. Dziś dziennikarz, kostiumograf i autor książek: „Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji”, „Smart Casual. Męski styl” oraz „Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej”.

1. Marynarka smokingowa

Szyje się ją z matowej lub błyszczącej wełny. Zapina na trzy, dwa lub jeden guzik, w zależności od aktualnej mody. Klapy albo są zaokrąglone (tzw. szalowe), albo z ostrymi końcami, zwykle pokryte czarnym jedwabiem, choć czasami zdarzają się lamowane jedynie błyszczącą pasmanterią.

Spinki

Wybieraj dyskretne, ale z charakterem. Na przykład srebrne lub metalowe z kawałkiem drewna, kości lub kamienia.

REKLAMA

REKLAMA

smoking fot. Kamil Majdański
2. Spodnie smokingowe

Ważnym elementem spodni jest lampas uszyty z czarnego jedwabiu. Zasłania boczne, zewnętrzne szwy spodni. Nogawki o klasycznej szerokości nie mają mankietów. Kiedyś górę przykrywał satynowy, czerwony pas – dziś zdecydowanie démodé.

REKLAMA

smoking fot. Kamil Majdański
3. Lakierki

Eleganckie buty do smokingu to czarne lakierki w formie klasycznych oxfordów albo buty zapinane na klamrę z boku lub ewentualnie mokasyny. Nie masz lakierek? Twoje czarne buty na skórzanej podeszwie (nie gumowej!) z powodzeniem je zastąpią.

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij