[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Jak wybrać perfumy dla siebie? 5 rad specjalistów

Pielęgnacja twarzy to nie wszystko. 91% kobiet przyznaje, że zadbany mężczyzna musi używać dobrych perfum. Warto wiedzieć, co ułatwi wybór odpowiedniego zapachu.

perfumy męskie fot. Shutterstock

1. Masz godzinę?

Mniej więcej tyle czasu potrzebujesz, by rozsądnie wybrać nowe perfumy. Przez pierwszych 5 minut wyczuwasz tylko górne nuty zapachu. W okolicach 10-15 minuty do głosu dochodzą nuty serca. Dopiero po 20-40 minutach czujesz bazę zapachu, która utrzymuje się najdłużej.

2. Latem na zakupy

Warto kupować perfumy, gdy jest gorąco i parno. Para wodna niesie woń, więc zapach będzie mocniej odczuwalny. Poza tym skóra pod wpływem ciepła staje się tłustsza – olejek zaś wyłapuje zapach i długo utrzymuje go na skórze.

3. Kupuj bez stresu

"Złe samopoczucie powoduje anhedonię węchową" – mówi profesor Tim Jacob z Cardiff University. Innymi słowy, gdy jesteś wkurzony, nie cieszą Cię nawet przyjemne zapachy. Dlatego odpuść sobie łażenie po perfumeriach, gdy starłeś się z szefem.

4. Trenuj węch

Ty słabniesz po treningu, za to Twój węch się wzmacnia. "Podczas ćwiczeń adrenalina obkurcza naczynia krwionośne, otwierając przewody nosowe" – mówi profesor Jacob. Wybierz się do drogerii po porannym kardio: nos jest wtedy w stanie rozpoznać najwięcej zapachów.

5. Według potrzeb

Zielone nuty głowy dodadzą Ci energii do ćwiczeń – użyj przed treningiem. Jeśli chcesz się skupić na pracy, wybierz zapachy o cedrowej bazie. Badania amerykańskiego Rutgers University dowodzą zaś, że kwiatowe oraz cytrusowe wonie pozytywnie wpływają na nastrój.

REKLAMA

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij