Jak to nosić: spodnie dresowe w miejskim casualu

Moda na aktywny styl życia przenosi się z klubów fitness na ulice w sposób coraz bardziej dosłowny. Spodnie dresowe pojawiły się już nawet na wybiegach mody w połączeniu z marynarkami. Sprawdź, jak nosić popularne dresy w nowych zestawieniach.

spodnie dresowie - stylizacje Wiesiek Jurewicz
fot. Wiesiek Jurewicz

Jak dbać o dresy?

REKLAMA

W spodniach, w których chodzisz po ulicy, nie biegaj ani nie ćwicz na siłowni. Częste pranie defasonuje materiał. Takie spodnie, żeby dobrze wyglądały w zestawieniu z casualowymi ubraniami, musisz prasować. Rób to zawsze na lewej stronie, żeby nie doprowadzić do wyświecenia się tkaniny.  

Dresy na spacer z psem

(zestaw po lewej) Z dresowej tkaniny szyje się dzisiaj wszystko – od sukienek po torebki i buty. Ponoć dresy w ulicznym wydaniu to nasza narodowa specjalność – w żadnej innej stolicy nie spotkasz tylu osób ubranych w dresy, co w Warszawie. Pokochaliśmy wygodę i luz. Żeby jednak luz nie wyglądał niechlujnie, dresy muszą być wykonane z dzianiny bardzo dobrej jakości – mięsistej, nierozciągającej się w praniu i najlepiej szarej. Bo wszelkie odcienie szarości są w tym stylu na topie.

Dresy na poranną kawę

(zestaw w środku) Chodzi o to, żeby dresowe spodnie połączyć z ubraniami w innym stylu. Dziewczyny do dresowych spodni zakładają szpilki, kurtki ze sztucznego futra i ciężką biżuterię. My możemy je połączyć z dzianinową marynarką, kardiganem lub dżinsową koszulą i swetrem. Do takiego zestawu pasują zarówno trampki, jak i buty z wysoką cholewką. Bardzo pożądane są kolorowe szaliki i wełniane czapki. Zaletą szarego jest to, że dobrze się łączy z każdym innym kolorem.

Dresy na siłownię

(zestaw po prawej) Dresowe spodnie i sportowa bluza to zestaw oczywisty, choć wcale nie musi być nudny. Dresy dobrze wyglądają w zestawach „na cebulkę” – np. kolorowy T-shirt, na to bluza z kapturem i kurtka lub pikowany bezrękawnik. Najmodniejsze kurtki mają żywe kolory i poziome przeszycia. Duża, kolorowa torba do ręki świetnie dopełni sportowy strój. Z kolei w zestawach casualowych wybierz raczej torbę przerzuconą przez ramię niż ortalionowy plecak.

MH 11/2013

REKLAMA