Na wieczorne przyjęcie
(zestaw z lewej strony) Smoking jest uważany za strój bardziej elegancki niż garnitur i zakłada się go na formalne przyjęcia po godz. 18.00. Smoking zalicza się do stroju wyłącznie wieczorowego głównie dlatego, że zwykle jest czarny, a czerń w dziennym świetle wygląda niespecjalnie dobrze – staje się „płaska” i odbiera skórze zdrowy kolor. Za to wieczorem w sztucznym świetle jego połyskujący materiał prezentuje się znakomicie.
Jeśli na zaproszeniu na przyjęcie zobaczysz napis: „Dark suit”, „Black tie” lub „Czarny krawat”, oznacza to konieczność włożenia smokingu i to nie z krawatem, ale z muszką. Do tego elegancka koszula z łamanym kołnierzykiem, z mankietami zapinanymi na spinki i lakierki. Pas nie jest obowiązkowy.
Świąteczny obiad u przyjaciół
(zestaw środkowy) Zwykle smoking wyciąga się z szafy od wielkiego dzwonu – najwyżej kilka razy do roku. Jednak moda nie byłaby modą, gdyby nie łamała zasad dress codu, łącząc formalne elementy garderoby z codziennymi.
Spodnie od smokingu pokochają wszyscy faceci niskiego wzrostu – prosty krój nogawek, dobrze układający się materiał i lampasy po bokach wydłużają sylwetkę. W zestawieniu z czarnymi półbutami, koszulą i swetrem stworzą doskonały strój na obiad u rodziny lub przyjaciół.
Do klubu
(zestaw z prawej strony) Charakterystycznymi elementami smokingowej marynarki są szalowe wyłogi i lamówki kieszeni obszyte lśniącym atłasem. Marynarka zwykle jest zapinana na jeden guzik, dzięki czemu otwarcie pod szyją jest głębokie. Taki fason wysmukla i nadaje sylwetce kształt litery V.
Marynarka założona do dżinsów i koszuli z wąskim krawatem w stylu lat 60., luźno zawiązanym pod szyją, podkreśla nie tylko znajomość trendów, ale i dystans do mody i do samego siebie.
MH 01/12