Jak to nosić: skórzane sandały

Kiedyś było takie powiedzenie: chcesz szybko zerwać z laską, przyjdź na randkę w skarpetach i sandałach. Dzisiaj taki zestaw świadczy o znajomości najnowszych trendów. Pod warunkiem, że cała reszta też jest trendy i że dobrze wiesz, jak poruszać się konwencji smart casualu.

skórzane sandały Wiesiek Jurewicz
fot. Wiesiek Jurewicz

Do miasta z szortami

REKLAMA

(zestaw z lewej strony) Takie zestawienie skarpet i sandałów jest modne. Już dwa sezony temu Mucia Prada pokazała w Mediolanie modelki w skarpetkach i szpilkach. Potem poszli za nią inni skandaliści, np. Marc Jacobs czy Galliano, wprowadzając skarpety również do męskich kolekcji.

Noszenie skarpet do sandałów jest trudne, bo na pierwszy rzut oka musi być widać, że interesujesz się modą. Jak Kate Moss założy skarpetki do szpilek, to od razu wiadomo, że chodzi o nowy trend. Jak Nelly Rokita, to też od razu wiadomo...

Na randkę z marynarką

(zestaw środkowy) Dress-code dostosowuje się do nowych czasów i poluzowuje reguły. Kiedyś sandały można było zakładać tylko poza miastem, dzisiaj dumnie kroczą po ulicach. Jednak nie zakładaj ich do biura, nawet w luźny piątek, chyba że pracujesz w agencji reklamowej albo masz taką pracę, że nie musisz spotykać się z klientami.

Za to na randkę jak najbardziej, zwłaszcza do podwiniętych dżinsów lub chinosów i sportowej marynarki. Do tego elegancka i modna poszetka i drugą randkę masz gwarantowaną.

Na weekend z lnianą koszulą

(zestaw z prawej strony) Sandały lubią podwinięte spodnie (tak żeby kostki były widoczne) i szorty do kolan. Lubią też miękkie, naturalne tkaniny i dodatki – szale, plecione paski, skórzane bransoletki, słomkowe kapelusze, militarne czapki z daszkiem, ale nie bejsbolówki.

Nie znoszą też kantów, usztywnionych kołnierzyków, watowanych marynarek i sportowych rzeczy. Lepiej wyglądają w towarzystwie torby przewieszonej przez ramię niż sportowego plecaka. Tu chodzi o luz i relaks, a nie o zawody.

MH przypomina: jeżeli jesteś z tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy wizyta w salonie kosmetycznym na zabiegu pedikiuru jest męska czy nie, odpowiedź jest prosta: bardziej niemęskie są zrogowaciałe pięty i zaniedbane paznokcie. Idź raz, doprowadź stopy do porządku, a później o wiele łatwiej będzie Ci dbać o nie samemu.

MH 08/12

REKLAMA