Jak to nosić: puchowy bezrękawnik

Po olimpiadzie w Londynie na nowo zdefiniowano styl sportowy, który już nie powinien kojarzyć się z bluzą od dresu. Teraz sport miesza się z klasyką, dodaje jej luzu i koloru. Nawet formalny garnitur staje się bardziej aktywny.

puchowy bezrękawnik Wiesiek Jurewicz
fot. Wiesiek Jurewicz

Pikowany bezrękawnik może być uszyty z każdego materiału – od grubego denimu (przypomina wówczas robociarski waciak), przez tweed (nawiązując do modnego dzisiaj stylu na lata 60.), po metalizujące, nowoczesne tkaniny – nawiązuje wówczas do „kosmicznego” trendu, który ożył z nową siłą w okrągłą rocznicę „Gwiezdnych wojen”. Każde z jego wcieleń jest bardzo na czasie.

REKLAMA

Smart casualowo z dżinsową koszulą

(zestaw z lewej strony) Okazuje się, że wełniane spodnie zaprasowane w kant, na co dzień noszone do grzecznego kardigana i klasycznych butów, doskonale czują się w towarzystwie wysokich traperek. Pod warunkiem że wywiniesz im nogawki.

Nonszalancji dodaje im dżinsowa koszula i sportowa kurtka, a na to wszystko narzucony puchowy bezrękawnik. Tym, co łączy ten z pozoru chaotyczny zestaw, jest kolor. Całość jest granatowo-szara, czerwony bezrękawnik i sznurówki przełamują nudę.

Na sportowo ze swetrem

(zestaw środkowy) To może być jedna z najbardziej użytecznych rzeczy w Twojej szafie. Poza tym, że puchowy bezrękawnik w zdecydowanym kolorze jest modny, to sprawdzi się zarówno w mieście, w drodze do klubu sportowego, jak i na after party po nartach.

Czerwony kolor jest uniwersalny, dobrze komponuje się z szarościami, beżami i granatami, które z pewnością znajdziesz w swojej szafie.  Na co dzień nosisz dżinsy i sportowe buty? Czerwony ortalion to dla nich bardzo dobre towarzystwo.

Formalnie z garniturem

(zestaw z prawej strony) Garnitur i puchowy bezrękawnik? Gdy przejdziesz się ulicami Berlina czy Londynu, zauważysz, że to wcale nie takie rzadkie połączenie. Bo garnitur jest tam obowiązkowym strojem korporacyjnym, a uprawianie sportów wymaganym punktem w CV.

Dlatego podkreślanie zamiłowania do aktywnego trybu życia jest tam bardzo pożądane. Jeżeli dorzucisz do tego jeszcze designerską torbę zamiast smutnej aktówki, to wysyłasz sygnał, że wiesz, co w trendach piszczy.

MH 12/12

REKLAMA