Jak to nosić: letnie szorty

W mieście, gdzie reguły dress codu są mniej swobodne niż na plaży, wybieraj krótkie spodenki o długości przed kolano, o jak najprostszym kroju, najlepiej bez zaszewek przy pasku. Zobacz jak je nosić z marynarką, koszulą, a także zwykłym t-shirtem. Zawsze stylowo i z klasą.

szorty Wojtek Małkowicz
fot. Wojtek Małkowicz

Do cienkich bawełnianych spodni i szortów zakładaj paski z plecionej skóry, cienkie skórzane lub paski parciane. Grube pasy z dużą sprzączką nadają się tylko do dżinsów i masywnych butów. Im masz ciemniejsze włosy, tym lepiej wyglądasz w intensywnych kolorach. Blondyni i rudzi powinni wybierać rozmyte barwy.

Jak Francuz

(zestaw z lewej) Ta długość spodni jest uniwersalna, a jeżeli kupisz parę w białym lub jasnobeżowym kolorze – nie będziesz miał problemów ze skompletowaniem garderoby nawet wówczas, gdy nie do końca rozróżniasz kolory. Cienka bawełna wyklucza masywniejsze buty – do takich spodni pasują wyłącznie sandały (ulubione buty Francuzów), tenisówki, snickersy lub mokasyny. Do żadnych z tych butów nie możesz założyć skarpet za kostkę, co najwyżej tzw. stopki.

Jak Anglik

(zestaw w środku) Proste spodnie przed kolana i marynarka to typowy strój w elitarnych brytyjskich szkołach. Nic dziwnego, że tak chętnie przyjął się na ulicy, bo kojarzy się z ubiorem chłopców z dobrych domów. Anglicy dress code mają we krwi – zwracają uwagę na to, by strój pasował do okoliczności i okazji, dlatego nie zakładają na ulicę sportowych butów typu adidas. Za to snickersy na płaskiej podeszwie w kontrastowych kolorze – jak najbardziej. Poszetka do sportowej marynarki? Strzał w dziesiątkę.

Jak Włoch

(zestaw z prawej) Włosi są uważani za najelegantszy naród w Europie, bo potrafią umiejętnie łączyć to, co ponadczasowe, z tym, co modne. Do krótkich spodni noszą mokasyny na gumowej podeszwie (oczywiście bez skarpet) i obowiązkowo markowe okulary przeciwsłoneczne z wyraźnym logo designera. Włosi nie boją się kolorów: narzucony na ramiona sweter odgrywa niekiedy rolę wyłącznie estetyczną – po prostu kolor swetra dobrze komponuje się z resztą ubioru.

MH 08/2013

REKLAMA