Jak to nosić: kurtka skórzana

Skóra bez ściągaczy na dole, krojem przypominająca klasyczną kurtkę, jest bardziej uniwersalna niż ramoneska. Będzie pasować niezależnie od tego, ile masz lat i na jaką okazję ją wkładasz. Sprawdź nasze propozycje i wybierz swój zestaw.  

Jak to nosić: skóra Wiesiek Jurewicz
fot. Wiesiek Jurewicz

Młody buntownik (zestaw pierwszy z lewej)

W takim stroju możesz śmiało iść zarówno do siłowni, jak i na spacer z psem. Dzięki skórzanej kurtce i wysokim, ciężkim butom sportowy strój nabiera zdecydowanie miejskiego charakteru. Jeszcze niedawno dresowe spodnie i skórzana kurtka szły w parze z kijem bejsbolowym. Żeby uniknąć takich skojarzeń, wybierz klasyczną, brązową skórę oraz dobrej jakości spodnie - może bez trzech pasków. Aha, taka stylizacja jest zarezerwowana raczej dla młodszych mężczyzn.

Wyluzowany trzydziestolatek (zestaw w środku)

Ten zestaw jest przykładem klasycznego miejskiego luzu. Tu skórzana, krótka kurtka z powodzeniem zastąpi popularną wiatrówkę lub szwedkę. Wybierz skórę, zwłaszcza jeśli chcesz wyglądać w miarę elegancko, ale bez poczucia, że przebrałeś się za własnego dziadka. Zestawu dżinsy + skórzana kurtka nie sposób zepsuć. Dobierz tylko jednokolorową bluzę i proste snikersy, a będziesz wyglądał klasycznie, ale bez napinki.

Casualowy czterdziestolatek (trzeci zestaw, po prawej)

Styl i klasyka. Krótka kurtka skórzana idealnie pasuje do prostych, bawełnianych spodni o kroju dżinsów oraz sportowej koszuli w kratę. Casualowy charakter stroju podkreślają brązowe zamszowe buty i rozpinany sweter. Całość jest wygodna, dopasowana do różnej pogody, a kolorystyczne połączenie brązu z granatem sprawia, że możesz nosić taki zestaw w każdym wieku.

  

A to ciekawe...

Naukowcy pracują nad wyhodowaniem sztucznego materiału na skórzane kurtki z uzyskanych podczas biopsji komórek krów, umieszczonych następnie w bioreaktorze. Wyroby ze skóry wyhodowanej w laboratorium mogą zostać wprowadzone na rynek już w ciągu najbliższych pięciu lat. Może to być przełom, ponieważ "laboratoryjne" kurtki będą wyglądały identycznie jak naturalne, a przestaną wkurzać ekologów.

MH 02/2014

Zobacz również:
REKLAMA