Jak to nosić: krótki płaszcz

Klasyczny krój i ukośne, sportowe kieszenie. Dopasuje się do każdego stylu – od grunge'u, poprzez smart casual, aż po formalny. Na tyle krótki, że nie musisz go zdejmować, wsiadając do samochodu, i na tyle długi, że możesz go nosić do garnituru.

krótki płaszcz Wiesiek Jurewicz
fot. Wiesiek Jurewicz

Grunge'owo z bluzą dresową

REKLAMA

(zestaw z lewej strony) To płaszcz kameleon – jednorzędowy fason, duży kołnierz wycięty w kształt litery V, pagony na ramionach, epolety na rękawach i pasek zapinany na sprzączkę przypominają klasyczny trencz. Z kolei ukośne kieszenie wszyte na piersiach i dopinany kaptur nadają mu sportowy charakter.

Z wąskimi dżinsami, wysokimi butami i bluzą z kapturem sprawdzi się podczas meczu. Z koszulą przewiązaną w pasie i szalem owiniętym wokół szyi sprawdzi się na każdym koncercie – poza filharmonią.

Smart casualowo z kardiganem

(zestaw środkowy) Jest uszyty z ocieplanej bawełny pokrytej warstwą wosku, dlatego doskonale chroni przed zimnem, wiatrem i deszczem. Idealne okrycie zarówno na nieprzewidywalną, jesienną pogodę, jak i na niezbyt duże zimowe chłody.

Jego gruba, ale gładka faktura sprawia, że – podobnie jak kurtka – dobrze komponuje się z chinosami, sztruksami i swetrami nawet o grubych splotach. Uniwersalny czarny kolor dopasuje się do wszystkich rzeczy z Twojej szafy. W mieście sprawdzi się przy każdej okazji.

Formalnie z garniturem

(zestaw z prawej strony) Niestety, dosyć częsty widok na naszych ulicach - garnitur i krótka kurtka, spod której wystają poły marynarki. Mężczyźni tłumaczą to wygodą i koniecznością prowadzenia samochodu, kobiety zgrzytają zębami.

Zasada brzmi: okrycie wierzchnie musi być dłuższe niż marynarka. Taki płaszcz po odpięciu kaptura idealnie spełni swoje zadanie - nie będzie krępował ruchów, nie gniecie się przy prowadzeniu samochodu i wygląda wystarczająco elegancko, by nosić go do garnituru.

MH 11/12

REKLAMA