Jak to nosić: khaki

Wydaje się, że nic prostszego – khaki to taki popularny kolor. I pasuje do wszystkich innych wojskowych kolorów: czarnego, białego i... no właśnie. Koniec. Chyba że zrezygnujesz ze stylu militarnego. Pokazujemy, jak nosić smart casualowe chinosy w kolorze khaki.

khaki Wiesiek Jurewicz
fot. Wiesiek Jurewicz

Spodnie typu chino (tzw. chinosy) są mniej eleganckie niż spodnie od garnituru, a bardziej niż sztruksy i dżinsy. Są idealne na wszystkie okazje, gdzie nie wymaga się formalnego stroju. Rozpowszechnili je po wojnie amerykańscy studenci renomowanych uczelni, gdzie nie wolno było nosić robociarskich dżinsów, dlatego kojarzą się ze sportową elegancją.

Khaki i pomarańczowy

(zestaw z lewej strony) To połączenie kolorystyczne jest świetne dla mężczyzn o celtyckim typie urody, czyli rudych i blondynów o złotym odcieniu skóry i włosów. Wystarczy, że bezpieczną, ale trochę nudną beżową lub brązową górę zamienisz na modną pomarańczową i przenosisz się do stylistycznej klasy wyższej.

Pomarańczowy kolor kurtki odmładza i wydobywa zieleń ze spodni oraz idealnie współgra ze złotym odcieniem włosów. Na dodatek sugeruje, że sportowy, aktywny tryb życia nie jest Ci obcy.

Khaki i granatowy

(zestaw po środku) Ta stylizacja jest idealna dla blondynów, ale o bardziej popielatym odcieniu włosów. Jeżeli więc masz nordycki typ urody – czyli jasne włosy, jasną cerę i jasne (niebieskie lub szare) oczy – to koniecznie zamień czerń na granat. Czerń powoduje, że wyglądasz jak wyprany z koloru.

Oliwkowa zieleń z granatem wygląda mniej buro, a jednocześnie bardziej elegancko. Pod granatowy sweter lub marynarkę załóż białą koszulę lub T-shirt – to doda Ci świeżości. Pamiętaj o butach: powinny być ciemnogranatowe lub czarne.

Khaki i buraczkowy

(zestaw z prawej strony) To połączenie kolorystyczne jest dla tych, którzy nie lubią ginąć w tłumie – jest eleganckie, ale odważne. Warto jednak pamiętać, że jeżeli nie jesteś brunetem o śródziemnomorskim typie urody (śniada cera, ciemne oczy), w takim zestawieniu nie będzie Ci do twarzy, bo tak intensywne kolory Cię przytłoczą.

Dobrze, jeżeli do spodni khaki i swetra w buraczkowym odcieniu dobierzesz koszulę, która będzie nawiązywać kolorem do tych dwóch barw. Najlepsza będzie – bardzo modna teraz – krata.

MH 03/14 

REKLAMA