[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Jak stworzyć wizerunek profesjonalisty?

Niezależnie od tego, czy jesteś na szczycie swojej kariery, czy dopiero się na niego wspinasz, odpowiedni garnitur sprawi, że będziesz adekwatnie do niego postrzegany i dostrzeżony. Bo wizerunek profesjonalisty w połączeniu z Twoimi kompetencjami to gwarancja szybkiego sukcesu.

facet w garniturze fot. El Nariz, 2015, shutterstock.com
1. Manager

Kto. Ten, który podejmuje decyzje .

Co. Granatowy garnitur zapinany na dwa guziki.

Dlaczego. Niebieski to kolor zaufania i autorytetu. W granatowej wersji jest bardzo elegancki i może być noszony na najbardziej oficjalne spotkania.

Świetnie wygląda z ciemnobrązowymi butami, ale jeśli planujesz spotkania po godz 18.00 wybierz czarne oxfordy. Krawat w kolorze granatu lub bordo podkreśli Twoją siłę.

REKLAMA

2. Doradca

Kto. Designer, restaurator, wykładowca.

Co. Niebieski lub jasnoszary jednorzędowy garnitur.

Dlaczego. Twoja praca polega na spotkaniach z ludźmi, dlatego często nosisz garnitur. Jednak nie są to formalne spotkania biznesowe, dlatego możesz sobie pozwolić na więcej swobody.

Golf zamiast koszuli i fantazyjna poszetka zamiast krawata podkreślą szacunek dla rozmówcy, ale jednocześnie zaznaczą Twoją indywidualność. Taka marynarka skrojona blisko ciała z wąskimi klapami wydłuża sylwetkę i dodaje jej lekkości.

3. Artysta

Kto. Wizjoner, kreator, pracownik agencji reklamowej

Co. Nieformalny, najlepiej uszyty z aksamitu lub sztruksu.

Dlaczego. Formalne garnitury grają rolę munduru – mają wysyłać komunikat: nie jesteśmy prywatnymi osobami, tylko pełnimy określone funkcje i mamy do wykonania określone zadania".

Ale angażujesz w pracę swoją indywidualność, dlatego nie dla Ciebie szary garnitur i formalny krawat. Twój garnitur powinien mieć fakturę, miękko układać się na sylwetce i nie musi bać się zdecydowanych kolorów.

4. Prawnik

Kto. Urzędnik wysokiego szczebla, radca prawny.

Co. Trzyczęściowy ciemnoszary lub granatowy garnitur.

Dlaczego. Przede wszystkim masz wyglądać profesjonalnie. Za najbardziej formalny kolor uważa się czerń, ale niekorzystnie wygląda ona w dziennym świetle.

Wybierz granat lub ciemnoszary – te kolory wzbudzają respekt i zaufanie. Garnitur z kamizelką jest bardzo elegancki i dodatkowo usztywnia sylwetkę.

MH 10/13

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij