Jak nosić kolorowe spodnie?

Od paru sezonów spodnie nabrały zdecydowanych kolorów. My wybraliśmy dla Ciebie takie, które są bezpieczne i dobrze skomponują się z rzeczami z Twojej szafy. Bo stonowana klasyka jest zawsze w modzie. Khaki i buraczkowy - sprawdź jak nosić dwa najmodniejsze kolory sezonu.

kolorowe spodnie Wiesiek Jurewicz
fot. Wiesiek Jurewicz

Tak polecane tego lata pastele zarezerwuj dla koszul. Mężczyzna w bladoniebieskich lub miętowych spodniach wygląda dziwnie nawet w nadmorskim kurorcie. Jeżeli wolisz przeciwny trend, czyli ostre neonowe kolory, to noś je razem ze sportowymi rzeczami. Ortalionowe kurtki, T-shirty czy spodnie od dresu w intensywnych barwach wyglądają jeszcze bardziej aktywnie.

REKLAMA

1. Klasyka jako awangarda

(zestaw po lewej) Buraczkowe spodnie to żadna nowość. Od zawsze noszą je brytyjscy dżentelmeni na popołudniowe spotkania w klubie. Najlepiej w połączeniu z granatową marynarką. Jak widać, ten klasyk równie doskonale czuje się w bardziej awangardowym połączeniu z nadrukowanym T-shirtem i wysokimi butami. Pod warunkiem że nogawki spodni są proste i wąskie. Buraczkowy kolor możesz nosić z beżami, szarościami i oczywiście granatem i czernią.

Przeczytaj też: Jak nosić skórzaną kurtkę?

2. Młodzi duchem

(zestaw w środku) To prawda, kolorowe spodnie są modne, ale dobrze ubrany facet idzie zawsze krok, dwa za modą. Bo tajemnicą własnego stylu jest to, że z modnych trendów wybieramy tylko takie, które pasują do naszego charakteru i środowiska, w jakim się obracamy. Naszym zdaniem czerwone spodnie pasują tylko dwudziestoparolatkom. Facet po trzydziestce już nie musi manifestować swojej obecności w świecie i powinien nosić bardziej stonowane kolory (np. buraczkowy).

3. Misja pokojowa

(zestaw po prawej) Khaki kojarzy się ze stylem militarnym (który cały czas trzyma się mocno), ale jak widać, jest kolorem uniwersalnym. W połączeniu z seledynowymi dodatkami nabiera bardzo nowoczesnego charakteru. Takie spodnie założysz również do wojskowej kurtki i wysokich butów, do kraciastej koszuli i welurów za kostkę oraz do czerwonego swetra i trampek. Jak widać, spodnie nie muszą być czarne lub granatowe, żeby pasowały do większości rzeczy w Twojej szafie. 

MH 05/2013

REKLAMA