Jak kupować perfumy? Kolorystyczny klucz do zapachu idealnego

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce. Jeśli jednak chodzi o perfumy, sprawa przedstawia się zupełnie inaczej.

perfumy, fiolki fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Kolor butelki mówi bowiem bardzo wiele o zapachu kryjącym się wewnątrz. Tak samo zresztą jak barwy, którymi lubisz się otaczać, określają Twój charakter. Nie wierzysz? Spróbuj wybrać swój nowy zapach według kolorystycznego klucza i sprawdź to na własnej skórze. 

Czerwony

Aura: Siła, namiętność, pewność siebie.

Facet: Miłośnik czerwieni jest bardzo pewny własnych sił i możliwości. To urodzony przywódca. Jeśli ciągnie Cię do czerwieni, potrzebujesz zapachu, który dorówna Ci charakterem.

Zapach: Czerwone butelki kryją śmiałe perfumy o nutach ostrych przypraw – idealne na jesienne czy zimowe wieczory – szczególnie gdy chcesz podgrzać nieco atmosferę.

Zielony

Aura: Świeżość, energia, regeneracja.

Facet: Cicha pewność siebie i działanie zamiast gadania – to Twoje cechy. Podczas gdy Pan Czerwony mówi, że jest liderem, Zielony pokazuje to w akcji.

Zapach: Ta kategoria zapachów zazwyczaj zawiera nuty geranium, drzew, bazylii czy trawy bambusowej. Zielone perfumy nie przytłaczają siłą zapachu, są jednak poważniejsze i mniej słodkie niż cytrusowe kompozycje. 

 

perfumy Shutterstock
Shutterstock

Niebieski

Aura: Spokój.

Facet: Jeśli otaczasz się tym kolorem, prawdopodobnie ważne są dla Ciebie luz, opanowanie i spokój. Szukasz też relaksującej świeżości.

Zapach: W niebieskich butelkach znajdziesz zazwyczaj zapachy, które podobają się niemal każdemu: nieco sportowe, ale przy tym eleganckie. Mogą zawierać wodne nuty, czyli zapachy morskich roślin, soczystych owoców czy warzyw, jak melon lub ogórek. 

Pomarańczowy

Aura: Lekkość i radość.

Facet: Jesteś śmiały, kreatywny i pełen entuzjazmu. Chcesz dobrze pachnieć, ale nie na tyle wyraziście, by perfumy stały się Twoją wizytówką.

Zapach: Kojarzące się z latem cytrusowe nuty to nieodłączna zawartość perfum w pomarańczowych flakonach. Te lekkie i świeże zapachy sprawdzają się zawsze i wszędzie, choć najlepiej, kiedy jest ciepło. 

Czarny jak noc

Jeśli Twoje plany wymagają wieczorowego stroju, perfumy też powinny pasować do okazji. Odpowiedni, wyrafinowany zapach najszybciej poznasz w drogerii po... czarnej butelce. Firmy kosmetyczne swoje najbardziej eleganckie produkty opakowują właśnie w czerń. 

REKLAMA