Jak kupować dżinsy? Męski przewodnik po spodniach

To podstawa męskiej szafy. Raczej unikaj modowych nowinek – jaskrawych kolorów, przecięć i wielu przetarć: mijają równie szybko, jak się pojawiają. Klasyczne spodnie z ciemnego denimu będą Ci służyć przez lata, a ich naturalne przetarcia wyglądają dużo szlachetniej niż fabryczne dziury. Musisz tylko znaleźć swój fason.

dżinsy Shutterstock.com
Shutterstock.com

Jeżeli jesteś za szczupły, nie zakładaj za luźnych, workowatych dżinsów, bo tylko podkreślisz swoją chudość. Twój fason to spodnie z prostymi nogawkami – straight fit. Powinny być dopasowane w biodrach, w udach trochę luźniejsze i puszczone prosto.

Dobrze, jeśli tylne kieszenie są trochę obniżone – to optycznie powiększa pośladki. Ale unikaj kontrastowych stebnówek i błyszczących napów. Jasne sprania i przetarcia tylko przyciągną uwagę do Twoich chudych nóg, dlatego lepiej trzymaj się klasycznych kolorów i braku ozdobników.

Jeśli masz wysportowaną sylwetkę, to przemyśl kupno fasonu straight-cut – spodnie mają być dopasowane w pasie, w biodrach i lekko opinać uda. Od najszerszego miejsca w udach powinny biec prosto w dół. Jeżeli wybierzesz model z niewielkim (2-3%) dodatkiem stretchu, to podkreślisz swoje wysiłki na siłowni. Unikaj dżinsów rurek ciasno opinających tyłek i nogi – będziesz wyglądał tandetnie.

Masz nadwagę – musisz optycznie zbalansować proporcje sylwetki. Do tego najlepiej nadaje się fason relaxed straight fit. Nie dla Ciebie obniżony krok – tył spodni powinien być na pośladkach, nie pod nimi, ale spodnie w biodrach nie muszą idealnie przylegać: przyda się trochę luzu.

Wybieraj spodnie z niższą talią, wtedy pasek spodni z przodu znajdzie się tuż pod brzuchem. Spodnie od kolan do dołu w tym fasonie są trochę podcięte i lekko się zwężają, dzięki czemu Twoje kostki nie będą się plątać w otchłaniach materiału.

Sprawdź też: 4 atrybuty stylowego faceta

Zobacz: Szara marynarka. Dlaczego każdy facet powinien mieć ją w swojej szafie?

Zobacz również:
REKLAMA