[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Ikona stylu: tweedowa marynarka

Tweed – szkocka tkanina wykonana z grubej przędzy wełnianej. Prawdziwa ikona klasyki. Marynarka z niego wykonana stała się niezbędnym elementem szafy nowoczesnego mężczyzny. Ciepła, dostosowująca się niemalże do każdego stylu i okazji, noszona od jesieni do późnej wiosny, a na wyprzedażach nawet o połowę tańsza.

Ikona stylu: tweedowa marynarka fot. Wiesław Jurewicz
Do pracy

(zestaw z prawej) Nawet jeżeli pracujesz w korporacji i na co dzień nosisz garnitur, to w piątek możesz pozwolić sobie na więcej swobody. Wąskie, wełniane spodnie, koszula w kratę wyrzucona na wierzch, a na nią cienki sweter z dekoltem w kształcie litery V nadają sylwetce młodzieńczy wygląd. Do tego zestawu możesz założyć krawat, po warunkiem że jest wąski i zrobiony z włóczki – wygląda jak wydziergany na drutach. Pomieszanie klasyki z modą przenosi Cię na wyższy stopień wtajemniczenia.

REKLAMA

Na randkę

(zestaw w środku) Popiel jest najbardziej uniwersalnym kolorem – dobrze komponuje się ze wszystkimi innymi barwami i stanowi dla nich doskonałe tło. Sztruksy albo spodnie z grubej bawełny w zdecydowanym kolorze (wybierz kolory jesieni – ciemne zielenie, rudości, przygaszone czerwienie), do tego sportowa koszula, szary kardigan i kolorowy szal (jeden z kolorów szala powinien nawiązywać do koloru spodni) i mamy swobodną klasykę z odrobiną fantazji, co jest uwielbiane przez kobiety.

Na weekend

(zestaw z lewej) Dzisiejsze tweedy są lżejsze i delikatniejsze niż te klasyczne; dzięki dodatkom nowoczesnych włókien dobrze się noszą i się nie gniotą. Kupując marynarkę, wybierz wzór w drobną jodełkę lub melanż – im mniej wyraźny deseń, tym więcej rzeczy z Twojej szafy będzie do niej pasować, nawet kolorowa bluza z kapturem. Tweedowa marynarka, choć wymyślona jako casualowy strój angielskich dżentelmenów, dobrze się czuje w towarzystwie dżinsów i butów na grubej podeszwie.

Memo

Ubierając się „na cebulkę”, pamiętaj o ciężarze materiału. Im grubsza marynarka, tym cięższa powinna być tkanina, z której uszyto spodnie. Do tweedowych marynarek i grubych kardiganów nie pasują lekkie, jedwabne krawaty, ale już te wełniane, dzianinowe – tak. Im bardziej masywne buty, tym szersza powinna być nogawka spodni – wtedy sylwetka zachowuje dobre proporcje.

MH 01/2013

Produkty z kategorii: marynarki znajdziesz w sekcji MH Zakupy: marynarki męskie w kratę

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij