[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Ikona stylu: płaszcz dyplomatka

Ten prosty i elegancki płaszcz ma swoją długą historię sięgającą XIX wieku. Do mody męskiej wprowadził go hrabia Chesterfield, w związku z czym długo nazywany był jego nazwiskiem. To ulubiony fason dyplomatów, stąd jego popularna nazwa: dyplomatka.

fot. Wojtek Małkowicz
1. Postaw na stonowane kolory

Klasyczną dyplomatkę w kolorze czarnym lub ciemnografitowym można założyć nawet na smoking. Dziś najpopularniejsze są modele szare lub beżowe. Zwłaszcza panowie o ciemnych włosach i karnacji dobrze wyglądają w płaszczach w camelowym kolorze.

2. Wybierz jednorzędówkę

Znakiem rozpoznawczym tego płaszcza jest prosty fason podkreślający figurę. Jej klasyczna wersja jest jednorzędowa, choć zdarzają się modele na dwa rzędy guzików. Trzeba jednak pamiętać, że w dwurzędówkach dobrze wyglądają tylko wysocy, szczupli panowie.

REKLAMA

3. Postaw na klasykę

Kołnierz w rzymską V, kieszenie na patki, kieszonka na poszetkę - to cechy charakterystyczne dyplomatki. Czasami tył kołnierza jest wykonany z aksamitu, ale wygląda to bardzo formalnie i trochę trąci myszką, więc lepiej sobie to odpuścić.

4. Wybierz długość przed kolano

Najlepiej gdy płaszcz sięga przed kolano. Jest wówczas na tyle elegancki, że możesz nosić go do formalnego garnituru, i na tyle wygodny, że nie krępuje ruchów nawet przy wsiadaniu do samochodu.

Wady i zalety dyplomatki:

plus  Jest uniwersalna – pasuje zarówno do garnituru, jak i do casualowych rzeczy, zwłaszcza gdy ma szary lub granatowy kolor. Czarne i camelowe modele nie lubią być downgradowane.

minus  Do tego płaszcza powinien być dodawany parasol gratis – nie ochroni Cię przed deszczem i wiatrem. Tylko egzemplarze uszyte z mieszanki wełny i kaszmiru są wystarczająco ciepłe.

Patent MH: kupując płaszcz, zawsze mierz go na marynarkę – najważniejsza jest szerokość ramion. Długi płaszcz skraca sylwetkę, krótki dodaje wzrostu.

MH 11/14

Produkty z kategorii: płaszcze znajdziesz w sekcji MH Zakupy: płaszcze męskie długie

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij