[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ikona stylu: płaszcz dwurzędówka

Anglicy mawiają, że cała klasyczna zawartość męskiej szafy pochodzi albo od brytyjskiej arystokracji, albo z brytyjskiej armii. Tak jest również w przypadku dwurzędowego płaszcza, który jest połączeniem klasycznego Chesterfielda oraz kurtki bosmanki pochodzącej z marynarki wojennej.

fot. Wojtek Małkowicz
1. Duży kołnierz ochroni przed wiatrem

Ten płaszcz jest znacznie dłuższy niż klasyczna bosmanka, ale zachował charakterystyczne elementy kurtki, m.in. duży kołnierz, który musiał być na tyle sztywny, żeby po podniesieniu chronić marynarzy przed morskim wiatrem.

2. Dwurzędówka poszerza sylwetkę

Ten krótki płaszcz jest zawsze zapinany na dwa rzędy guzików, co usztywnia i trochę poszerza sylwetkę. Dlatego dobrze wyglądają w nim szczupli panowie.

REKLAMA

3. Wybieraj długość do połowy uda

Długość do połowy uda jest optymalna – płaszcz jest wystarczająco długi, by przykrywał poły marynarki, i na tyle krótki, by zapewniał swobodę ruchów i pasował do innych casualowych kombinacji.

Wady i zalety dwurzędówki:

plus  Klasyczny krój i rudy kolor dopasują się do większości rzeczy, jakie masz w szafie. Duży, sztywny kołnierz dobrze chroni przed wiatrem. Długość do połowy uda optycznie dodaje wzrostu.

minus  Płaszcz nie jest wodoodporny i raczej nie nadaje się za miasto. Dwurzędówka jest z zasady bardziej formalna i wymaga raczej skórzanych, a nie materiałowych dodatków.

Patent MH: nie kupuj płaszcza z podpinką – deformuje sylwetkę. Płaszcz ma być wystarczająco ciepły sam w sobie. Najlepsza jest wełna z kaszmirem.

MH 11/14

Produkty z kategorii: płaszcze znajdziesz w sekcji MH Zakupy: płaszcze męskie dwurzędowe

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij