Ikona stylu: koszula w kratę

Koszula w kratkę to ikona smart casualu, która od dziesięcioleci nieprzerwanie utrzymuje się na modowym szczycie. To także świetny sposób na zrobienia wrażenie na płci pięknej, bo kobiety kochają facetów w koszulach, a koszule w kratkę pasują niemal na każdą formalną i nieformalne okazję.

koszule w  kratkę Kagai19927, shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dlaczego warto kupić koszulę w kratkę

Koszula w kratkę kojarzy się ze stylem casualowym, a jej flanelowa wersja z fińskim drwalem. Jednak dzisiaj koszule w kratkę pojawiły się na wystawach u najbardziej szacownych brytyjskich krawców, uważanych za ostoję konserwatyzmu i ponadczasowej elegancji.

Takie koszule mają usztywniane kołnierzyki, guziki przykryte listwą oraz mankiety zapinane na spinki i są idealne na codzienne biznesowe spotkania. Jednym słowem – kratka rządzi.

Czego powinieneś unikać

Koszul uszytych ze sztucznych materiałów. Te poliestrowe ani ładnie nie wyglądają, ani dobrze się nie układają na sylwetce. Może łatwo się prasują, ale to koniec ich zalet.

Bawełniane koszule lepiej się noszą, dłużej zachowują swoją jakość i lepiej prezentują się nawet wtedy, gdy są pogniecione.

Z czym nosić koszulę w kratkę

Koszule z usztywnionym kołnierzykiem nosimy do dziennego garnituru. W ten sposób stworzysz oficjalny, ale pełen dystansu biznesowy wizerunek.

Koszule mniej formalne – te z miękkim kołnierzykiem i makietami zapinanymi na guziki – można założyć do wszystkiego: do dżinsów, bawełnianych spodni typu chinos lub garniturowych spodni w kant.

Mężczyzna interesujący się modą założy do nich kurtkę lub sweter. Zwłaszcza połączenie z dżinsem daje wiele możliwości. Koszula luźno opadająca na biodra, z podwiniętymi rękawami, podkreśli nieformalny, swobodny styl.

Z krawatem

Do formalnych koszul w kratkę zakładaj krawat w poprzeczne pasy albo w duży wzór – znacznie większy niż kratka na koszuli. Tu działa zasada kontrastu.

Gdzie kupić koszulę w kratkę

W markowych sklepach z męską odzieżą, nigdy u ulicznych sprzedawców.

MH 04/11

Zobacz również:
REKLAMA