[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Ikona stylu: granatowa marynarka

To inwestycja z wysoką stopą zwrotu. Dopasuje się do każdej letniej okazji i większości rzeczy, jakie już masz w swojej szafie. A jeżeli dorzucisz do niej poszetkę i dziergany krawat knit, nikt nie będzie miał wątpliwości, że wiesz co w modowej trawie piszczy.

granatowa marynarka lato fot. Wiesiek Jurewicz
Jej historia sięga zakończenia II wojny światowej, kiedy to amerykańscy żołnierze wracali na uczelnie. Z biegiem czasu stała się klasykiem męskiej szafy przez swoją uniwersalność i łatwość stylizacji. O jej bardziej lub mniej formalnym charakterze decyduje materiał – te wykonane z wełny możesz nosić przez cały rok, lniane i miękkie bawełniane idealnie wpisują się w letnie okazje.

REKLAMA

Do klubu z koszulą

(zestaw środkowy) Najlepiej, gdy taka letnia marynarka jest wykonana z uszlachetnionej bawełny lub lnu. Miękko układająca się na sylwetce tkanina, lekko usztywniona z przodu, na ramionach i na karku nadaje jej elegancki, ale swobodny charakter.

Marynarka powinna być jednorzędowa, zapinana na jeden lub dwa guziki (te zapinane na trzy mogą okazać się za długie) i musi mieć dopasowaną talię i wąskie klapy - taki fason wyszczupla optycznie posturę i nadaje jej kształt litery V. Obskoczysz w niej każdą letnią okazję.

Na weekend z t-shirtem

(zestaw z lewej strony) Kiedyś eleganci nosili granatowe marynarki do szarych, flanelowych spodni lub buraczkowych chinosów i zakładali do nich skórzane mokasyny – takie zestawienia to już klasyka. Ale skoro mowa o modzie, a nie o dress codzie, to przełamywanie starych kanonów nie dziwi.

Granatowa marynarka dobrze się będzie komponować nawet z szortami sięgającymi kolan i kolorowym T-shirtem, pod warunkiem że nie sięga dalej niż do połowy bioder. Do tego tenisówki lub buty pokładowe, oczywiście bez skarpet.

Na randkę z mokasynami

(zestaw z prawej strony) Zestawienie białych spodni z granatową marynarką wydaje się banalne, ale w sezonie, kiedy styl marynarski jest jednym z wiodących trendów, nabiera nowego charakteru.

Miękkie mokasyny noszone na bosą stopę nadają sylwetce jeszcze bardziej sportowego charakteru, a elegancka poszetka świadczy o fantazji i podkreśla wyjątkowość okazji. Krawat? Tak, nawet do krótkich spodni, ale musi być wąski i wykonany z dzierganej dzianiny. Pasek nie musi kolorem pasować do butów.

MH 07/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij