[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Ikona stylu: budrysówka

Kolejna ikona męskiej mody, która swoje istnienie zawdzięcza brytyjskiej marynarce wojennej. Kurtka wymyślona dla żołnierzy Royal Navy, zwłaszcza tych pracujących na odsłoniętych mostkach. Sprawdź, jak zaadoptować ją do warunków miejskiego smart casualu.

fot. Wojtek Małkowicz
Do cywila kurtka trafiła po II wojnie światowej, bo armia postanowiła sprzedać swoje nadwyżki.

1. Obszerny kaptur dla ochrony przed wiatrem i zimnem

Obszerny, głęboki kaptur na stójce miał chronić marynarzy przed ostrymi wiatrami Morza Północnego i Atlantyku. Kaptur był doszywany; w dzisiejszych wersjach może się odpinać.

REKLAMA

2. Ciepła, bo uszyta z grubej wełny

Kurtka jest wykonana z grubej, ciepłej wełny. Początkowo tkaninę sprowadzano z belgijskiego miasta Duffel, stąd angielska nazwa kurtki – Duffel Coat. Dzisiejsze wełny są o wiele lżejsze i mniej zgrzebne.

3. Drewniane kołki dla wygody

Najbardziej rozpoznawalną cechą kurtki jest zapięcie na kołki drewniane lub plastikowe albo na pętelki wykonane ze skóry lub sznurka. Wszystko po to, by rozpinać kurtkę bez konieczności zdejmowania rękawic.

Wady i zalety budrysówki:

plus  Budrysówka została uznana za ikonę stylu preppy, czyli sportowej elegancji. Można ją nosić do dżinsów i sportowej marynarki. Jest ponadczasowa - raz kupiona, będzie Ci służyć latami.

minus  Nie jest to strój formalny, więc w szafie musisz mieć jeszcze elegancki płaszcz. Wygląda trochę jak szkolne ubranko.

Patent MH: Klasyczne budrysówki mają kolor miodowy. Szare lub granatowe wyglądają bardziej dostojnie i pasują nawet do wąskich spodni i krawata. 

MH 11/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij