[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Ikona stylu: biały t-shirt

Ubrania modne są na fali przez jeden sezon, natomiast ikony stylu są ponadczasowym synonimem dobrego gustu. Do tego elitarnego grona należy oczywiście klasyczny, biały t-shirt. To jedna z tych rzeczy, które muszą się znaleźć w szafie każdego dobrze ubranego mężczyzny. 

Ikona stylu: biały t-shirt fot. Sfio Cracho 2015/shutterstock

REKLAMA
 

Dlaczego warto kupić

To kanon modowy z ponad 100-letnią tradycją, niezbędnik mężczyzny w każdym wieku. Stanowi bazę do wszystkich stylizacji – zarówno tych formalnych (zimą zakładasz go pod koszulę do garnituru), codziennych, jak i sportowych.

Pasuje do większości rzeczy w męskiej szafie – od dżinsów po sportowy garnitur. Możemy go nosić samodzielnie albo w asyście wierzchnich koszul, bawełnianych lub dżinsowych, albo z dzianinową marynarką. Pasuje do wszystkich typów skóry i kolorów włosów.

No i mężczyznom, którzy mają problem z łączeniem kolorów, daje gwarancję, że w tym przypadku nie popełnią żadnego błędu. Biały T-shirt to rzecz, która zyskała status ikony mody.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim na jakość tkaniny: bawełna musi być w dobrym gatunku. Poza tym zwróć uwagę na dekolt. Mężczyźni z szeroką szyją lepiej wyglądają w koszulce z dekoltem w szpic – optycznie wydłuża szyję.

Dekolt nie może być za głęboki, chyba że naprawdę możesz pochwalić się dobrze zbudowaną klatką. Teraz lansowane są koszulki z głębszym wycięciem, ale należy kupować je o rozmiar większe, żeby uniknąć efektu latynoskiego macho.

Czego unikać?

Jak wspomniałam wyżej, T-shirtów w złym gatunku. Bawełna powinna być miękka i miła w dotyku, niezbyt cienka i nie może mieć w swoim składzie syntetycznych dodatków.

Dlatego zawsze czytaj metki przed zakupem. Unikaj również za małych koszulek - nawet dobrze zbudowany facet w ciasnym T-shircie wygląda komicznie.

Gdzie ją kupić?

Najlepiej w sieciówkach, takich jak H&M, Zara czy Massimo Dutti. Mają tam dobre gatunkowo koszulki w przystępnych cenach. A że nie jest to rzecz na kilka sezonów, to nie warto za nią przepłacać. Zasada jest jedna: kieruj się jakością, nie ilością.

Do każdej promocji typu „2 w cenie 1” podchodź ze zdwojoną czujnością, bo później okaże się, że po dwóch praniach możesz koszulkę założyć jedynie do dłubania przy silniku.

Departament Stylu MH radzi:

Żeby biały T-shirt służył Ci jak najdłużej, przestrzegaj paru zasad prania. Nigdy go nie pierz z kolorowymi rzeczami i pilnuj temperatury prania – większość bawełnianych koszulek dobrze znosi 40 st. C.

Jakiekolwiek plamy potraktuj przed włożeniem do bębna odplamiaczem – Ace czy Dr Beckmann są OK. Jeżeli prasujesz T-shirty, to rób to na lewej stronie – tkanina nie będzie się wyświecać.  

MH 07/2011

Produkty z kategorii: t-shirty znajdziesz w sekcji MH Zakupy: T-shirt męski

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij