REKLAMA

Golenie zarostu: zrób to jak facet

MH bierze pod lupę pianki, kremy i żele do golenia. Sprawdzamy, co kryje się w codziennie używanym przez Ciebie kosmetyku. 

golenie fot. Shutterstock
Przeciętny facet goli się 20 000 razy w swoim życiu. Włosy na twarzy rosną około 1,25 cm miesięcznie, więc raczej nie da się rzadziej sięgać po maszynkę – no, chyba że jesteś jednym z dumnych brodaczy. W innych przypadkach lepiej wiedzieć, co tkwi w najczęściej używanym przez facetów kosmetyku.

Poznaj 5 podstawowych składników obecnych w produktach do golenia i sprawdź, które są zupełnie bezpieczne, a które mogą podrażniać Twoją skórę. 

Golenie w liczbach

Moda na brodaczy może zrobiła rok temu furorę w internecie. Dziś jednak wraca trend na gładko ogolonych, wzbudzających zaufanie mężczyzn. 

59% ludzi uważa, że bujny zarost wygląda nieprofesjonalnie na spotkaniu biznesowym.

9/10 kobiet wolałoby pocałować gładko ogolonego faceta niż jego zarośniętego kumpla.

39% mężczyzn czuje presję otoczenia, by dbać o schludny wygląd swojego zarostu.

 

REKLAMA

REKLAMA

golenie fot. Shutterstock
1. Nawilżenie

Glikol propylenowy nawilża wierzchnią warstwę skóry, umożliwiając maszynce poślizg. Niektórzy dermatolodzy zwracają uwagę, że ten sam składnik pojawia się w płynie do chłodnic, jednak uznany został przez Komisję Europejską za bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50%. 

2. Nawilżenie

Przeciwzapalny wyciąg z aloesu ma udowodnione działanie łagodzące podrażnienia. Jego równie skutecznym kumplem jest ekstrakt rumiankowy. Aby uniknąć podrażnień, warto też przed goleniem nałożyć na twarz ciepły ręcznik, który zmiękczy zarost i uniesie włoski, co ułatwi ich szybkie usunięcie. 

3. Trwałość

Benzoesan sodu to substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Choć dopuszczony do użycia w stężeniu do 0,5%, może powodować przesuszanie skóry. Masz z tym problem? Kup produkt o krótszym terminie przydatności. 

4. Szybkość

Jeśli codziennie rano musisz golić się do pracy, izobutan pozwoli Ci zaoszczędzić nieco czasu. To dzięki niemu pianka szybciej wypływa z puszki. Z drugiej strony, część facetów skarży się na wysypkę po użyciu produktu z tą substancją w składzie. Jeśli wolisz go unikać, kup mydło do golenia i wstawaj trochę wcześniej. 

5. Pielęgnacja

Olej mineralny (parafina) to związek syntetyczny, pozyskiwany w procesie destylacji z określonej frakcji ropy naftowej . Choć nie brzmi to zbyt zdrowo, na pewno Ci nie zaszkodzi. Zmiękcza skórę i jest niekomedogenny, czyli nie zapycha porów, co zapobiega powstawaniu pryszczy.

MH 05/2016

 

Produkty z kategorii: do golenia znajdziesz w sekcji MH Zakupy: do golenia zarostu

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA