[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Golenie zarostu: zrób to jak facet

MH bierze pod lupę pianki, kremy i żele do golenia. Sprawdzamy, co kryje się w codziennie używanym przez Ciebie kosmetyku. 

golenie fot. Shutterstock
Przeciętny facet goli się 20 000 razy w swoim życiu. Włosy na twarzy rosną około 1,25 cm miesięcznie, więc raczej nie da się rzadziej sięgać po maszynkę – no, chyba że jesteś jednym z dumnych brodaczy. W innych przypadkach lepiej wiedzieć, co tkwi w najczęściej używanym przez facetów kosmetyku.

Poznaj 5 podstawowych składników obecnych w produktach do golenia i sprawdź, które są zupełnie bezpieczne, a które mogą podrażniać Twoją skórę. 

Golenie w liczbach

Moda na brodaczy może zrobiła rok temu furorę w internecie. Dziś jednak wraca trend na gładko ogolonych, wzbudzających zaufanie mężczyzn. 

59% ludzi uważa, że bujny zarost wygląda nieprofesjonalnie na spotkaniu biznesowym.

9/10 kobiet wolałoby pocałować gładko ogolonego faceta niż jego zarośniętego kumpla.

39% mężczyzn czuje presję otoczenia, by dbać o schludny wygląd swojego zarostu.

 

REKLAMA

golenie fot. Shutterstock
1. Nawilżenie

Glikol propylenowy nawilża wierzchnią warstwę skóry, umożliwiając maszynce poślizg. Niektórzy dermatolodzy zwracają uwagę, że ten sam składnik pojawia się w płynie do chłodnic, jednak uznany został przez Komisję Europejską za bezpieczny do stosowania nawet w stężeniu 50%. 

2. Nawilżenie

Przeciwzapalny wyciąg z aloesu ma udowodnione działanie łagodzące podrażnienia. Jego równie skutecznym kumplem jest ekstrakt rumiankowy. Aby uniknąć podrażnień, warto też przed goleniem nałożyć na twarz ciepły ręcznik, który zmiękczy zarost i uniesie włoski, co ułatwi ich szybkie usunięcie. 

3. Trwałość

Benzoesan sodu to substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Choć dopuszczony do użycia w stężeniu do 0,5%, może powodować przesuszanie skóry. Masz z tym problem? Kup produkt o krótszym terminie przydatności. 

4. Szybkość

Jeśli codziennie rano musisz golić się do pracy, izobutan pozwoli Ci zaoszczędzić nieco czasu. To dzięki niemu pianka szybciej wypływa z puszki. Z drugiej strony, część facetów skarży się na wysypkę po użyciu produktu z tą substancją w składzie. Jeśli wolisz go unikać, kup mydło do golenia i wstawaj trochę wcześniej. 

5. Pielęgnacja

Olej mineralny (parafina) to związek syntetyczny, pozyskiwany w procesie destylacji z określonej frakcji ropy naftowej . Choć nie brzmi to zbyt zdrowo, na pewno Ci nie zaszkodzi. Zmiękcza skórę i jest niekomedogenny, czyli nie zapycha porów, co zapobiega powstawaniu pryszczy.

MH 05/2016

 

Produkty z kategorii: do golenia znajdziesz w sekcji MH Zakupy: do golenia zarostu

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij