Gładko ogolony

39% facetów w Polsce ma wrażliwą skórę. To oznacza, że po goleniu czują dyskomfort na twarzy. A golić się przecież muszą. Golą się więc i cierpią. Niepotrzebnie. Wystarczy przecież odpowiednio dobrać produkty pielęgnacyjne, żeby problem zniknął.
Gillette
Maszynka Gillette Fusion Cool White oraz kosmetyki Gillette Series dla skóry wrażliwej powstały specjalnie po to, by zapewnić golenie dokładniejsze i bez podrażnień.

Chociaż golenie wydaje się banalnie proste, bo niby co jest skomplikowanego w nałożeniu żelu, pomachaniu maszynką do golenia i nałożeniu na twarz balsamu po goleniu, to jednak wielu facetów popełnia błędy. Jakbyś czytał o sobie? Zobacz, jak się golić, żeby, po pierwsze - ogolić się gładko, po drugie zaś - żeby golenie nie było uciążliwe.

REKLAMA

Trzy kroki

Prawidłowa pielęgnacja twarzy powinna być kompleksowa i opierać się na produktach o podobnym składzie - takich, które przygotują skórę do usuwania zarostu i pomogą jej przywrócić poziom nawilżenia oraz odbudować warstwę lipidową. Oczywiście, kluczowym elementem tego procesu jest też maszynka, której używasz. Poniżej etapy idealnego golenia.

Instrukcja golenia z Gillette

1. Przed goleniem: Przemyj skórę łagodnym tonikiem lub żelem do mycia twarzy, np. żelem do mycia twarzy Gillette Series, aby usunąć zanieczyszczenia i pozostałości sebum otaczającego powierzchnię włosa.

2. Golenie: Nałóż żel do golenia Gillette Series dla skóry wrażliwej. To dodatkowo zmiękczy włoski i ułatwi poślizg maszynki. Jakość maszynki jest kluczowa. Użyj Gillette Fusion Cool White z pięcioma ostrzami, żeby uniknąć drobnych ranek.

3. Po goleniu: Po ogoleniu i umyciu twarzy wodą warto użyć kremu lub balsamu po goleniu, np. Gillette Series balsam do skóry wrażliwej. Preparat ten łagodzi, odżywia i nawilża skórę oraz zmniejsza jej napięcie po goleniu.

Innowacje Gillette Fusion Cool White

  • pięć ostrzy: są ustawione bardzo blisko siebie, żeby zmniejszyć nacisk na skórę; ostrza Power Glide z powłoką AntiFriction minimalizują tarcie i zwiększają komfort golenia, także skórze wrażliwej
  • trymer: z tyłu maszynki znajduje się precyzyjny trymer, który pozwala ogolić się tam, gdzie pięć ostrzy się nie mieści; pozwala on na szybkie przystrzyżenie baczków, okolic pod nosem i stylizację zarostu
  • mikrodrgania: dzięki nim ostrza jeszcze płynniej przesuwają się po skórze, a tym samym jeszcze bardziej zmniejsza się ryzyko podrażnień
  • mikrochip: steruje zużyciem prądu, dzięki czemu bateria wystarcza naprawdę na długo
  • ruchoma główka: dopasowuje się do krzywizn Twojej twarzy
  • pasek nawilżający: natychmiast po ścięciu włosa pokrywa skórę warstewką nawilżającą
  • wygodny uchwyt: uchwyt pokryty elastomerem sprawia, że maszynka nie wyślizguje Ci się z ręki, nawet jeśli masz na palcach pianę.

MH

REKLAMA