[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Garnitur: zbroja współczesnego wojownika

W dzisiejszych czasach garnitur jest jak zbroja współczesnego wojownika. Siły fizycznej może nie dodaje, ale pewności siebie – bez wątpienia tak. Dobrze dobrany podkreśla męskość sylwetki i wzbudza respekt. I wcale nie trzeba go nosić z krawatem, ani wydawać na niego całej wypłaty.

facet w garniturze Dean Drobot / Shutterstock.com
Granatowy garnitur – lider

To ulubiony kolor prawników z Wall Street. Ciemnogranatowy garnitur możesz założyć nawet na wieczór. W granacie wyglądają dobrze i blondyni, i bruneci, i rudzi – to kolor, który odmładza. Na dodatek w tym sezonie jest bardzo modny.

Ciemnoszary garnitur – negocjator

To kolor dyplomacji – z jednej strony wzbudza respekt, z drugiej – zaufanie. Jest bardzo łatwy w noszeniu, bo stanowi świetne tło dla innych kolorów i potrafi zmieniać charakter.

Z klasycznymi półbutami i krawatem staje się formalny, z kolorową koszulą i dużą torbą – nowoczesny.

REKLAMA

Garnitur trzyczęściowy – dobry gracz

OK, kamizelka jest formalna, ale z nią możesz nosić rozpiętą marynarkę nawet wtedy, gdy stoisz. Możesz też zdjąć marynarkę i podwinąć rękawy koszuli, nie tracąc nic na powadze stroju.

Jeśli zdejmiesz kamizelkę i założysz koszulkę polo lub golf, otrzymasz zestaw mało formalny, a bardzo stylowy.

Brązowe dodatki ujmują powagi i dodają stylu.

Garnitur z wieszaka jak na miarę

Na co musisz zwrócić uwagę, przymierzając garnitur, żeby wyglądał jak szyty na miarę.

1. Ramiona

Kupując gotowy garnitur, zwykle trzeba go zanieść od razu do krawca, żeby dopasował ubranie do sylwetki. Jednak ramiona marynarki muszą leżeć idealnie już w sklepie, bo tych nie zmieni nawet najlepszy krawiec.

Krawędź ramienia ma idealnie sięgać krawędzi barków, a nie opadać poniżej.

2. Talia

Idealna długość marynarki to wzrost minus głowa podzielone na dwa. Górny guzik ma znajdować się dokładnie w połowie odcinka między jabłkiem Adama a kroczem.

Powinna być wytaliowana tak, by sylwetka miała kształt litery „V”. 

Economy jak first class

Nic nie zastąpi garnituru szytego na miarę, ale parę trików sprawi, że ten ze sklepu będzie go przypominać.

1. Spodnie

Najmodniejsze są rurki, ale dobrze wyglądają w nich tylko szczupli faceci. Wybierając spodnie, musisz pamiętać o dwóch rzeczach.

Zasada nr 1: spodnie nie mogą opinać się na udach.

Zasada nr 2: tył spodni ma się opierać nie na obcasie, a na cholewce buta.

Stań przed lustrem bokiem – nogawka nigdzie nie może opinać ciała, a materiał powinien opadać w dół bez załamań.

2. Mankiety

Dobry garnitur można poznać m.in. po mankietach – guziki nie są naszytymi atrapami, ale mają prawdziwe dziurki. Nowocześni eleganci jedną albo dwie dziurki zostawiają zawsze odpięte. 

MH 10/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij