[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Garnitur szyty na miarę

Możesz mieć w szafie wiele garniturów, ale w każdym z nich wyglądać fatalnie, jeśli nie masz idealnej sylwetki modela. Dlatego redaktor MH postanowił sprawdzić, ile prawdy jest w twierdzeniu, że tylko garnitur od krawca może pasować na faceta jak ulał.
(fot. Jacek Heliasz - heliasz.com)
Stara anegdota głosi, że posiadanie garnituru szytego na miarę jest możliwe dopiero wtedy, gdy dostaniesz pracę, którą można dostać dopiero wtedy, kiedy przyjdziesz w garniturze szytym na miarę. Krótko mówiąc: paragraf 22 z rękawami.

Ale im dłużej o tym myślałem, tym częściej przychodziło mi do głowy, czy naprawdę rozsądne jest wyskakiwanie z 1000 zł z kawałkiem za gotowy garnitur, który pasuje tak sobie i wychodzi z mody, zanim jeszcze materiał na tyłku zacznie się przecierać?

Zakładam garnitur tylko na specjalne okazje lub gdy redakcja wysyła mnie na ważne konferencje. Lepiej zatem byłoby kupić sobie jeden idealny, ponadczasowy garnitur, który będzie mi służyć tak długo, jak długo będę w stanie się w niego wbić. A że pracuję w Men's Health, oznacza to naprawdę długo.

REKLAMA

U krawca jak w Formule 1

Postanowiłem wybadać sprawę i wybrałem się do Atelier Twins przy salonie House of Twins. Specjalnością tej firmy są gotowe garnitury, których elegancję doceni nawet laik, szyte według zasad starej angielskiej szkoły. Ale dzięki usłudze szycia na miarę co bardziej wybredni klienci mogą nosić garnitury takie, o jakich marzą - z wybranego przez siebie materiału, doskonale dopasowane do sylwetki, maskujące wszystkie jej niedoskonałości, przy podkreśleniu wszystkich atutów.

Jeśli szyjesz garnitur, musisz liczyć się z wydatkiem od 2500 zł w górę, zależnie od tkaniny i dodatków, na jakie się zdecydujesz. I powinieneś być przygotowany na jeszcze jedno: zostaniesz zmierzony na więcej sposobów niż kierowca Formuły 1, kiedy dopasowują do niego bolid. I z pewnością dowiesz się, że jesteś... krzywy.

Nie jestem przyzwyczajony do tego, że jakiś facet kręci się wokół mnie, traktując mnie z tak dużą atencją, więc czułem się dość nieswojo, kiedy krawiec, jakby żywcem wyjęty z wiktoriańskiej powieści, sprawnie zdejmował ze mnie miarę. Może więc właśnie dlatego wszystko, co pamiętam z mojej przymiarki, to fakt, że jestem niesymetryczny. W porządku, wszyscy jesteśmy niedoskonali i chociaż na co dzień nie ma to znaczenia, dla garnituru ma. I to duże.

Okazało się, że moje prawe ramię jest trochę niżej, lewa noga nieco krótsza, a prawa ręka minimalnie dłuższa niż lewa (drugi, obok pustego portfela, skutek uboczny wieloletniego ciągania po sklepach przez kobiety). Rodzi to poważne konsekwencje dla garnituru: wszystkie nieszyte na miarę garnitury będą zapadać się przy klatce piersiowej. A to jest ostatnia rzecz, o jakiej marzy facet. Nie po to doginam 3 razy w tygodniu na siłowni, żeby w garniturze wyglądać jak sierota.

Produkty z kategorii: garnitury znajdziesz w sekcji MH Zakupy: garnitury młodzieżowe
STRONA 1 z 2

Komentarze

 (15)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij