[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Garnitur jak szyty na miarę

Kupując gotowy garnitur z wieszaka, od razu zaplanuj sobie wizytę u dobrego krawca. Nasz ekspert z firmy Twins, znanej z tego, że zamawiają w niej garnitury światowej sławy gwiazdy kina i sportu, podpowie, na co zwrócić uwagę, by Twoje nowe ubranie wyglądało jak szyte na miarę. 

garnitur szyty na miarę fot. zhu difeng 2015/shutterstock
Uszycie garnituru na miarę jest drogie. Ceny zależą głównie od jakości tkaniny oraz fasonu i techniki wykonania. Za niezłej klasy garnitur trzeba zapłacić od 4000 zł wzwyż. Czy aby na pewno trzeba? Dzięki drobnym przeróbkom możesz dopasować swój aktualny garniak do sylwetki o wiele taniej.

REKLAMA
 

Długość rękawa

Marynarkę przymierzaj zawsze na koszulę, z którą będziesz ją nosił. Mankiet koszuli powinien wystawać spod rękawa marynarki na około 1 cm, nie więcej. Koszt poprawki: około 35 zł.

Dopasowana talia

Zgodnie z obowiązującymi ostatnio trendami, marynarka zapinana na jeden lub dwa guziki powinna być wytaliowana. Taki fason nadaje sylwetce młodzieńczy, dynamiczny wygląd w kształcie litery V. Koszt poprawki: około 35 zł. 

Dobra długość marynarki

Wraz z modą na wysportowaną sylwetkę marynarki uległy skróceniu. Dzisiaj marynarka powinna sięgać do pierwszej kostki kciuka. Koszt poprawki: około 40 zł. 

Długość nogawki

Idąc do krawca, weź ze sobą wizytowe buty. "Dzisiaj proponujemy klientom nogawki cięte u dołu po skosie, gdzie tył jest dłuższy od przodu – mówi Dorota Dobosz. – Zapewnia to ładne układanie się materiału na bucie: z przodu tworzy się jedno załamanie, z tyłu nogawka opiera się na obcasie". Koszt poprawki: około 25 zł.  

Proste spodnie

Obecnie krawcy doradzają proste nogawki bez zakładek przy pasku. Jednak jeżeli masz mocno zbudowane nogi, lepiej dorobić po jednej zakładce z każdej strony, by materiał nie opinał się na udach. Koszt poprawki: około 20 zł.

Klapy

Ich szerokość zależy od panującej mody. Obecnie nosi się wąskie. Przymierzając marynarkę, zwróć uwagę na to, by na karku kołnierzyk koszuli wystawał spod kołnierzyka marynarki około 1 cm. 

Szerokość ramion

Ta część marynarki jest bardzo trudna do poprawy, dlatego większość krawców nie podejmuje się ingerowania w jej pierwotny kształt. Dlatego przy kupnie garnituru zwróć uwagę przede wszystkim na szerokość ramion. Materiał na plecach nie powinien marszczyć się w pionie (marynarka jest za duża) ani w poziomie (za mała). Wszystko inne można zmienić. 

MH 03/2012 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij