Eleganckie połączenie Damasteel® i drewna gruszy

Victorinox prezentuje jedyny w swoim rodzaju scyzoryk z ostrzem wykonanym z Damasteel® i rękojeścią z drewna europejskiej gruszy. Swój niepowtarzalny charakter zawdzięcza on nie tylko eleganckiemu wyglądowi, ale również limitowanej dostępności.

Victorinox, scyzoryki Fot. Producent

Nowa edycja Special Picknicker Damast Limited Edition 2022 została wyprodukowana w liczbie zaledwie 6 000 sztuk, co stanowi kolekcjonerską gratkę dla wszystkich miłośników kultowych szwajcarskich scyzoryków.

Co roku fani marki z niecierpliwością wyczekują nowej edycji Damast Limited Edition.
13. odsłona specjalnej, limitowanej edycji scyzoryka jest wyjątkowa pod wieloma względami. Ostrze wykonane ze stali Damasteel®, ozdobione wyrazistym wzorem „Baldur”, zapewnia narzędziu niespotykaną wręcz trwałość i odporność na korozję. Ponadto model ten został wyposażony w okładziny stworzone z najlepszej jakości drewna europejskiej gruszy, które zastosowano wyłącznie w tegorocznej limitowanej edycji scyzoryka. Kontrast pomiędzy wzorem ostrza i jasnym drewnem okładzin nadaje całości unikalnego i eleganckiego wyglądu.

Jak sama nazwa wskazuje, ten scyzoryk to praktyczna i efektowna perełka, która sprawdzi się w każdej sytuacji, również na pikniku. Special Picknicker został wyposażony w 10 narzędzi, między innymi w otwieracz do butelek, korkociąg czy nóż do sera – w sam raz na posiłek na świeżym powietrzu. Każda sztuka Special Picknicker Damast Limited Edition 2022 została opatrzona swoim niepowtarzalnym numerem, co dodaje mu szczególnego kolekcjonerskiego charakteru.

Victorinox, scyzorykiFot. Producent

 

Nowy wymiar stali damasceńskiej

Stal damasceńska odgrywa niezwykle ważną rolę w historii Victorinox. Od wielu lat do produkcji edycji limitowanych szwajcarskich scyzoryków oraz niektórych noży kuchennych wykorzystuje się ten wyjątkowy rodzaj stali.

Damasteel® przenosi tradycyjny proces kucia stali damasceńskiej na wyższy poziom, poprzez zastosowanie metalurgii proszkowej. Jest to nowoczesny sposób na ulepszenie
i udoskonalenie tradycyjnego procesu produkcji stali z korzyścią w postaci mniejszej ilości zanieczyszczeń i inkluzji w porównaniu z tradycyjną stalą damasceńską. Damasteel® zapewnia również zwiększoną wytrzymałość i trwałość krawędzi tnącej w porównaniu do konwencjonalnie produkowanych stali. Obecnie, tak jak i w przeszłości, najważniejszym elementem wytwarzania ostrza ze stali damasceńskiej jest jej wykończenie. Dzięki starannemu szlifowaniu, polerowaniu i wytrawianiu, odsłonięte zostają wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wzory, dając tym samym wgląd w duszę stali.

Scyzoryki Special Picknicker Damast Limited Edition 2022 dostępne są w sklepach specjalistycznych oraz sklepach stacjonarnych marki. Firma Victorinox gwarantuje, że wszystkie noże i narzędzia wykonane są z najwyższej klasy stali nierdzewnej. Z uwagi na fakt, iż ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są głęboko zakorzenione w DNA firmy, wszystkie produkty zostały zaprojektowane tak, by służyć swojemu właścicielowi przez całe życie. Każdy przedmiot jest objęty dożywotnią gwarancją na wady materiałowe i produkcyjne. Victorinox szczyci się ponad 135-letnim doświadczeniem w produkcji wysokiej jakości noży w Szwajcarii.

Victorinox, scyzorykiFot. Producent

 

Szczegóły

Stylowy. Niepowtarzalny. Limitowany.

Limitowana edycja Damast Special Picknicker 2022:

• duże ostrze
• nóż do sera
• korkociąg
• otwieracz do puszek +
• śrubokręt 3 mm
• blokowany otwieracz do butelek +
• przyrząd do zdejmowania izolacji
• śrubokręt 7 mm
• rozwiertak, szpikulec
• kółko do kluczy

Wymiary:

• wysokość: 22 mm
• długość: 111 mm
• waga: 122 g

Cena: 1 680 PLN