Derby i Oxfordy: klasyczne buty zawsze są w modzie

Zapomnijcie o wszystkim, co Wam mówiono do tej pory. Zaczynacie od nowa i jest tylko jedna rzecz, której potrzebujecie, żeby zrobić dobre wrażenie na kobiecie. Oczywiście rachunek w banku też się przyda, ale tak naprawdę liczy się tylko to, co macie na nogach. 

Derby i Oxfordy shutterstock.com
Klasyka ma to do siebie, że jest ponadczasowa.

Oxfordy i derby

Oxford to najbardziej klasyczny fason buta. Rysunek skrzydeł na jego czubku przypomina buty do gry w golfa. Derby różnią się od Oxfordu sposobem naszycia skóry do wiązania sznurowadeł. Dodatkowo derby ma lekko cofnięty obcas.

Jak je nosić

Najlepsze w klasycznych butach jest to, że nie sposób ich źle nosić. Wystarczy, by były czyste i niezbyt schodzone, a będą pasowały do wszystkich codziennych ubrań. Unikaj zbyt odlotowych modeli, tradycyjne kolory i fasony sprawdzają się najlepiej – żadnych kwadratowych lub dwukolorowych czubków, chyba że chcesz wyglądać jak członek włoskiej mafii. Na początek spraw sobie czarne lub ciemnobrązowe. Czujesz się pewniej – noś jasno brązowe, świetnie wyglądają z szarym garniturem i z dżinsami.

Jak o nie dbać

Nie noś tych samych butów kilka dni z rzędu – skóra musi odpocząć. Po powrocie do domu wkładaj do środka prawidła; buty zachowają swój kształt przez długi czas.  

REKLAMA